Haber Detayı
16 Ocak 2017 - Pazartesi 12:35 Bu haber 828 kez okundu
 
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu şube Afyonkarahisar Merkezde görev yapan iş yeri temsilcilerine yönelik memur sendikacılığının yasal dayanakları, sendikal hareketler ve teşkilat kültürü, sendikal kazanımlar, sendikal temsil ve algı yönetimi konularını kapsayan bir eğitim çalışması düzenledi.
Eğitim Haberi
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM

Eğitim Bir-Sen Genel Merkezinin  “çekirdek kadronun çelikleşmesi” hedefine matuf olarak Garden Kele Otelde Yapılan etkinliğe katılımın oldukça fazla olduğu gözlendi. Üç ayrı salonda  yapılan eğitim çalışmasında iş yeri temsilcilerine Dünyada ve Türkiye’de sendikacılık, Afyonkarahisar’da memur sendikacılığının geçmişi,4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda İşyeri Sendika Temsilcisi ve Sendika İşyeri Temsilcisi, Sendika üyelerinin ve yöneticilerinin güvencesi hakkındaEğitim-Bir Sen Afyonkarahisar 1 No’lu şube başkan vekili Mustafa ARSLAN bir sunum gerçekleştirdi.

 

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu şube Sandıklı ilçe temsilcisi Ufuk TAŞBAŞ,yaptığı sunumda sendikal kazanımlar hakkında bilgi verdi. 2015 yılında yapılan toplu sözleşmeyi gönderme yaparak bu sözleşmenin şimdiye kadara yapılan en iyi sözleşme olduğunu, bunu alanlarda anlatmamız gerektiğini söyledi. Yetkili oldukları dönemde hiçbir kazanımı olmayanların bu kazanımları küçümsemeye çalıştıklarını onlara en iyi dersi işyerleri temsilcilerinin vermesi gerektiğini dile getirdi.

 

Sendikal İletişim ve Beden Dili, Sendikal Temsil ve Algı Yönetimi konularında EğitimBir- Sen Afyonkarahisar 1 No’lu şube başkan yardımcısı Avni Karahan’ın gerçekleştirdiği sunumların ardından İşyeri Temsilcileri eğitimi tamamlandı.

 

Katılımcıların eğitim programını ilgi ile takip ettikleri gözlemlendi. Hep birlikte yenenyemeğin ardındanprogram sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
EĞİTİM BİR-SEN İŞYERİ TEMSİLCİLERİNE EĞİTİM
Yorumlar
Haber Yazılımı