Haber Detayı
16 Kasım 2015 - Pazartesi 18:43
 
“EĞİTİM YOLU, GELECEĞİMİZİN YOLUDUR”
Emirdağ ilçe genelinde sürdürülen alt yapı ve üst yapı çalışmaları kapsamında, alt yapıları tamamlanmış olan cadde ve sokaklar başta olmak üzere eğitim alanlarının bağlantı yolları da kilitli parke taşı ile kaplanıyor.
İlçeler Haberi
“EĞİTİM YOLU, GELECEĞİMİZİN YOLUDUR”

İlçe Yeni Mahalle'de bulunan Emirdağ Meslek Yüksekokulu'na, öğrencilerin, ilçe vatandaşlarının, özellikle de ilçe Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalıp yüksekokulda öğrenim gören öğrencilerin ulaşmada bağlantı yolu olarak kullandıkları, Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan sokağa kilitli parke taşı döşeniyor.

HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN

Yaklaşan kış mevsimini de düşünerek, ilçe üniversite öğrencilerinin yurttan okula rahat gidip gelmesi için Sosyal Tesisler içerisinde bulunan Emirdağ Meslek Yüksekokulu'na geçiş yoluna Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın'ın talimatlarıyla kilitli parke taşı döşeyen Belediye Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çalışmalarla ilgili, sokağın altyapı çalışmalarını tamamlayarak kilitli parke taşı döşemeye başladıklarını belirttiler.

EĞİTİM YOLU GELECEĞİN YOLUDUR

Üst yapı çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Başkan Kargın ise "Eğitim yolu geleceğin yoludur" diyerek şu ifadelere yer verdi:  "Altyapı çalışmalarının bittiği sokaklarımızı çamurdan arındırmak, temiz ve düzenli bir ortam oluşturmak için kilitli parke taşı döşüyoruz. Yapılan çalışmaların ardından gün geçtikçe yenilenen Emirdağ'da, yeni yaşam alanları oluşturabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyemiz Sosyal Tesisleri içerisindeki yolda da üst yapı çalışmalarımız sürüyor. Birçok farklı noktadan okula gelen evlatlarımızın, temiz bir ortamda okula geliş ve gidişlerini sağlamak amacıyla Belediye olarak Emirdağ Meslek Yüksekokulu'na yol bağlantısı olan Sosyal Tesisleri içerisindeki sokağı kilitli parke taşı ile kaplıyoruz. Emirdağ Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz önemi gün geçtikçe ileriye taşıma gayreti içerisindeyiz. İlçemiz eğitim kurumlarına her türlü desteği ve katkıyı sağlamaya devam edeceğiz. Çünkü eğitim yolu, geleceğimizin yoludur" dedi.>>>Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: emirdağ, belediyesi, çalışmaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı