Haber Detayı
17 Kasım 2015 - Salı 16:20
 
EMEKLİLER TOKİ EVİ BEKLİYOR
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun TOKİ eliyle emeklilere uygun koşullarda konut sağlanacağını belirterek 240 TL taksit ile emeklilerin ev sahibi olacağını Türkiye Emekliler Derneği Genel Kurulunda açıklamıştı. 1 Kasım genel seçimlerinden önce yapılan bu açıklama sonrasında emeklilerde büyük bir bekleyiş başladı. Umut Gazetesi Muhabirleri Dinar ilçe merkezinde yapmış oldukları araştırmalarda çoğu emeklinin kiracı olarak hayatını devam ettirdiğini öğrendi.
İlçeler Haberi
EMEKLİLER TOKİ EVİ BEKLİYOR

Ali Özkaya 300 TOKİ Sözü Vermişti

Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya Toplu Konut İdaresi tarafından şimdiki mevcut konutların bulunduğu yere 300 daire asansörlü konut yapılacağı müjdesini vermişti. Bu müjdeyi duyan vatandaşlar hem sevinmiş hem de üzülmüşlerdi. 300 Adet konutun ilçeye yeterli gelmeyeceğini düşünen vatandaşlar 300'ün üstünde başvuru olması halinde kura sistemine kalmaktan korkmuşlardı. Yine vatandaşlar 300 adet yapılacak olan TOKİ elerine kesinlikle evi olanın başvurmaması gerektiğini, 300 adet konutun yeterli gelmeyeceğini dolayısıyla emeklilere ayrı bir proje olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 240 TL'ye konut sözünü hatırlatarak ev talebinde bulundular.

Emekliler: TOKİ Evi İstiyoruz

Dİnar'da ikamet eden emekli vatandaşlar gazeteniz UMUT'a yaptıkları açıklamalarda seçimlerden önce söz verilen emeklilere Toplu Konut müjdesinin yapılmasını istedi. Başka şartlarda ev sahibi olamayacaklarının altını çizen emekliler bakın neler söyledi, "Emekli aileler olarak, kendi yağımızda kavrulan insanlarız. EV sahibi olmamız için TOKİ tarafından ev yapılmasını bekliyoruz. Dinar'da yaşayan emekliler olarak ev sahibi olmak için başvuru yapmaya hazırız" dediler. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon, Dinar, toki, emekliler, ev, istiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı