Haber Detayı
29 Temmuz 2015 - Çarşamba 00:22 Bu haber 468 kez okundu
 
EMİRDAĞ'DA TRAFİK DENETLEMEK BELEDİYENİN GÖREVİ DEGİL!
Emirdağ Belediye Başkanlığından yapılan yazılı basın açıklamasında kent merkezinde trafiği denetlemek ve akışını sağlamak belediyemizin değil emniyet müdürlüğü trafik denetleme ekiplerinin görevleri arasında olduğu belirtildi.
Gündem Haberi
EMİRDAĞ'DA TRAFİK DENETLEMEK BELEDİYENİN GÖREVİ DEGİL!

 

 

Gurbetçilerimizin yaz tatili için ilçemize gelmesiyle birlikte şehir nüfusumuz artmış ve özellikle ilçe merkezindeki trafik yoğun bir hal almıştır. Yaşanan bu aşırı trafik yoğunluğunu rahatlatabilmek için ücretli otopark ihalesi yapılmış; ihalenin ardından otopark yerleri çizgilerle belirlenmiştir. Üstelik otopark uygulaması yapılmayan dönemde birçok araç sahibi, aracını sabah park edip akşama kadar işgal ederek kısa süreli işi olan vatandaşları mağdur etmişlerdir. Bu iki duruma çözüm olarakta ücretli otopark uygulamasına geçilmiştir. Ücretli otopark uygulamasıyla hem ilçe merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu hem de birçok araç sahibinin aracını sabah park edip akşama kadar işgal ederek kısa süreli işi olan vatandaşları mağdur etmesi azaltılmaya çalışılmıştır.

 

BELEDİYEMİZİN CEZA YAZMA HAKKI YOKTUR”

Geçmiş dönemde yapılan yanlış uygulamalar nedeniyle halkımızca yaşanan trafik sorununa Belediye olarak müdahale etmemiz beklenmektedir. Pazar yerleri giriş çıkışları ile kaldırım işgalleri dışında Belediyemizin herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Belediye nüfusumuz 50.000'in altında olduğu için Trafik Zabıta Ekibi yasa gereği kurulamamakta; bu nedenle nüfusu 50.000'in altında olan şehirlerde trafik akışını sağlamak öncelikle Emniyet Müdürlüğü'nün görevleri arasında yer almaktadır. Trafik denetimini de Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri yapmaktadır. Belediye Zabıta ekiplerinin trafik cezası yazma yetkisi yoktur. Şehir içi trafiğin rahatlaması ve halkımızın rahatı için; aynı zamanda Emniyet Mensuplarının görevlerini yapmalarına yardımcı olabilmek için tüm gurbetçi misafirlerimiz ve ilçemiz sakinlerinin, yaz döneminde yaşanan bu trafik sorununda üzerine düşeni yapacağına inanıyor; saygı ve sevgiler sunuyoruz.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMİRDAĞ'DA, TRAFİK, DENETLEMEK, BELEDİYENİN, GÖREVİ, DEGİL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı