Haber Detayı
10 Kasım 2015 - Salı 18:06
 
EMİRDAĞ’DAN ATA’YA SAYGI
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 77. yıl dönümünde Emirdağ'da düzenlenen törenle anıldı.
İlçeler Haberi
EMİRDAĞ’DAN ATA’YA SAYGI

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene, ilçe Kaymakamı Akın Ağca, ilçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ali Çetin, Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Emirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Ercan Türe, Emniyet Müdür Vekili Ali Duman, Milli Eğitim Müdürü Taner Karaçal, daire amir ve müdürlerinin yanı sıra sivil ve askeri erkan, siyasi parti il temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

BAYRAK, YARIYA İNDİRİLDİ

Atatürk Anıtı'na ilçemiz Kaymakamı Akın Ağca tarafından Kaymakamlık, ilçemiz Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ali Çetin tarafından Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın tarafından Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayan tören, saat 09.05'te 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Bayrak, daha sonra yarıya indirildi. Tören öncesinde ve tören sırasında ise polis mensuplarının Cumhuriyet Meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı gözlendi. İnkılap Ortaokulu öğrencilerinden Mustafa Ozan Çelik'in "Mustafa Kemal'e Giden Yol" adlı şiiri okumasının ardından çelenk sunma töreni sona erdi. 10 Kasım Atatürk'ü anma programı çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı'ndaki törenin ardından Emirdağ Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na geçildi.>>>Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emirdağ, 10 kasım, anma, haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı