Haber Detayı
20 Kasım 2015 - Cuma 18:16
 
EMİRDAĞ YEPYENİ PROJELERİYLE TAM HIZ YOLUNDA
Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, yepyeni bir projeyi daha hayata geçiriyor.
İlçeler Haberi
EMİRDAĞ YEPYENİ PROJELERİYLE TAM HIZ YOLUNDA

Geçtiğimiz haftalarda, ilçe Karşıyaka Mahallesi ve Yeni Kacerli Mahallesi'nde bulunan Rıhtım Boyu Caddelerinde alt yapı ve üst yapı çalışmaları başlatan Başkan Kargın, alt yapısı tamamlanan Rıhtım Boyu Caddelerini yenileyerek, üst yapı çalışmaları kapsamında caddelere kilitli parke taşı ve bordür taşı döşetmişti.

EMİRDAĞ’A YÜRÜYÜŞ YOLU, FİTNESS, IHLAMUR AĞAÇLARI…

Rıhtım Boyu Caddeleri'nin yolunu yenileyen Başkan Kargın, bir sonraki aşama olarak şimdilerde ise Rıhtım Boyu'na yeni bir mekan kazandırıyor. Başkan Kargın'ın yeni projesi kapsamında, Rıhtım Boyu'nda belirlenen yol kenarındaki alan boyunca Emirdağ halkının ihtiyacı olan yürüyüş yolu olacak. Aynı zamanda belirlenen alanın her 20 metresinde bir, oturma birimleri ve fitness spor aletleri yerleştirilecek. Rıhtım Boyu'nda yürüyüş yapan vatandaşların hoş kokular eşliğinde yürüyüşlerini yapmaları için ise hoş kokusu ile bilinen ıhlamur ağacı ve yine hoş kokulara sahip olan çalı ve çiçekler dikilerek Rıhtım Boyu Caddesi ağaçlandırılacak. Ağaçlar arasına ise belirli aralıklarla kuşların cazibesini çeken kuş yuvaları konulacak.

HALKTAN GÜZEL TEPKİLER GELİYOR

Duyan herkesin ilgisini çeken Başkan Kargın'ın bu yeni projesi için Belediye ekipleri çalışmalara başladı. İlk olarak Rıhtım Boyu Caddesi'nde ağaçlandırma çalışmalarına başladıklarına belirten ekipler, kendilerine görüp ne yaptıklarını soran vatandaşa Başkan Kargın'ın projesini anlattıklarında güzel tepkilerle karşılaştıklarını belirttiler.>>>Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Emirdağ
Yorumlar
Haber Yazılımı