Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 19:52
 
“Emzirme Haftası” kutlandı
Tüm dünyada 1-7 Ekim “Emzirme Haftası” olarak kutlanılması münassebeti ile İlimiz Özel Dr. Fatih Fatih Öğüç Fertillife Afyon Hastanesinde etkinlik düzenlendi.
Sağlık Haberi
“Emzirme Haftası”  kutlandı

Anne Sütü ile  ve emzirmenin öneminin ön plana çıktığı etkinlikte sırası ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Murat Minici “Emzirmenin önemi ve emzirmenin gerçekleşmediği durumlarda anne ve çocukta görülen sağlık sorunları” hakkında bilgiler verdi. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Kavak ise “Sağlıklı emzirmenin anne ve çocuk sağlığına faydaları olumlu etkileri” hakkında bilgiler aktardı. Etkinliğe katılan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op Dr Elçim Bayrak “Gebelik ve sonrasında oluşan sağlık sorunları, emzirmenin önemi, hangi durumlarda emzirmeni gerçekleşmeyeceği ve emzirmeyi destekleyen uygulamalar hakkında bilgiler  verdi.

                Özel Dr. Fatih Fatih Öğüç  Fertillife Afyon Hastanesi Direktörü Canan Çınar ise  “ Dünya Sağlık Örgütü, bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini sağlıklı yaşam için vazgeçilmez bir seçenek olarak önermektedir. Bebeklerin (özel bir tıbbi neden olmadıkça) doğar doğmaz emzirilmeye başlanması ve ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri en ideal beslenme şeklidir. 6. aydan itibaren ise ek gıdalara başlanarak emzirmenin 2 yaş ve ötesine kadar sürdürülmesi gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

                Etkiniliğe çok sayıda anne  ve anne adayı katıldı. Katılımcılara bilgilendirici broşürler ve çeşitli hediyeler verildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Emzirme, Haftası”, , kutlandı, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Emzirme Haftası”  kutlandı
“Emzirme Haftası”  kutlandı
“Emzirme Haftası”  kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı