Haber Detayı
02 Nisan 2018 - Pazartesi 20:51
 
En güzel buzağı yarışması yapılıyor
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’nın buzağı ölümlerinin azaltılması amacı ile başlatmış olduğu 2018 buzağı yılı münasebetiyle farkındalık oluşturmak amacı taşıyan etkinliklerin ilki Sultandağı ilçe Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü ve Sultandağı süt üreticileri birliği tarafından düzenlendi.
Gündem Haberi
En güzel buzağı yarışması yapılıyor

Sultandağı Süt Birliği Başbakanı Celal Yırtıkgöz’den aldığımız bilgiler doğrultusunda, Yapılan organizasyon hakkında bilgi vermek ve davet etmek için Sultandağı Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Halil İbrahim Önder ve Sultandağı Süt Üreticileri Başkanı Celal YırtıkgözAfyonkarahisar İl Tarım Müdürü İbrahim Acar’ıziyaret etti 6 Nisan 2018 Saat 14.00’de, yapılacak olan en güzel buzağı yarışmasına  tam destek olduklarını belirten il tarım müdürü ACAR,bilindiği gibi Bakanlığımız 2018 yılını buzağı yılı ilan etmiştir. Dolayısıyla buzağı ölümlerine karşı  titizlikle durulmaktadır. dedi, yarışmaya bizzat katılacağını ve İl Tarım Müdürlüğü olarak her türlü desteği vereceklerinisöyledi

YARIŞMAYA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANI EŞREF FAKIBABA DAVET EDİLDİ

Geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’da bulunan Bakan Eşref FAKIBABA organizasyona davet edildi özellikle etkinlikle ilgilenen Fakıbaba organizasyondan dolayı  teşekkür etti,programı uygun olursa gelebileceğini belirtti.

6Nisan 2018 de gerçekleşecek ‘EN GÜZEL BUZAĞI YARIŞMASINDA ‘ilk  3’e  giren buzağılara toplamda yaklaşık  8 Bin TL  değerinde makine ekipman   hediye verilecek, aynı zamanda ikramların yapılacağı yarışmada çiftçilerle demini yarışmalar yapılarak etkinlikte hediyeler dağıtılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: En, güzel, buzağı, yarışması, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı