Haber Detayı
25 Kasım 2015 - Çarşamba 19:05
 
"ENDİŞE VERİCİ BİR DURUMUN EŞİĞİNDEYİZ"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından Türkiye'nin endişe verici bir durumun eşiğine geldiğini söyledi.
Siyaset Haberi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye'nin Rusya'ya ait bir uçağı düşürmesini yorumladı. Köksal, "Rusya önemli projeler iptal edilebilir ve Türk işadamları Rus pazarında ekonomik kayıp yaşayabilir diye açıklamada bulunuyor. Tavuk, kiraz vs. alımları durdu zaten peki doğalgaz sözleşmesi de iptal edilirse ne olacak? Endişe verici bir durumun eşiğindeyiz. Ortadoğu bataklığına Türkiye'yi sokmayın dedikçe terör ithal ediyor denilen bir ülke haline geldik. Türkiye bu coğrafyada barış'ın güvencesi olmalı ancak bugün gelinen nokta endişe verici ve ne yazık ki Türkmenlere de yeterince sahip çıkılmadı" dedi.

DAMADA VERİLEN BAKANLIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olmasını da yorumlayan Köksal, şu ifadeleri kullandı:

"Berat Albayrak'a soruyorlar 'Rusya ile doğalgaz anlaşmamız var. Son gelişmelerden sonra doğalgaz konusunda sıkıntı yaşar mıyız?' Cevap olarak önce eski Bakanın değerlendirme yapmasını istiyor sonrasında gündemi takip edemediğini ve Rusya ile dost olduğumuzu söylüyor. Damada verilen Bakanlık'ta geldiğimiz nokta bu."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, CHP, Burcu, Köksal,
Yorumlar
Haber Yazılımı