Haber Detayı
12 Aralık 2014 - Cuma 00:00
 
Erdoğan: Beni tutuklama planları hazırdı
TOBB'un İstişare Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 darbe operasyonunu yapanların kendisi ve bakanlarını nasıl tutuklayacaklarını planladıklarını ve bunları öğrendiğini açıkladı. Erdoğan, "İddianameler İstanbul’da o malum polisler tarafından yazılmış, bekletiliyordu. Bizim alınmamızdan sonra hükümeti bile hazırlamışlardı" dedi.
Gündem Haberi
Erdoğan: Beni tutuklama planları hazırdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB'un İstişare Kurulu'nda yaptığı konuşmada, 17 Aralık darbe girişimini yapanların kendisi ve dönemin bakanlarını nasıl tutuklayacaklarının planını da yaptığını açıkladı. Tüm bu planları öğrendiğini belirten Erdoğan, "Asıl mesele ben değildim. Vatanın bağımsızlığına kast edenlerle bir işbliği yaptılar" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamasından satır başlatı şöyle:

17 Aralık darbe operasyonununda yargının operasyonuyla dışta ve içerdeki medya algı opresyonları yaptılar. Herşeyi hazırladılar. İçten ve dışardan bütün tezgahı hazırladılar. Şahsımdan "dönemin başbakanı" diye söz ediliyorlardı. 

"Başbakan nasıl alınacak, planı hazırdı"

Her şey hazırdı. Başbakan, bakanlar nasıl alınacak, bunların planı hazırdı. İddianameler İstanbul’da o malum polisler tarafından yazılmış, bekletiliyordu. Hatta bizim alınmamızdan sonra hükümeti bile hazırlamışlardı. Darbeden sonra kimin yönetime getirecekelrini bile belirlemişlerdi. Bunların belge ve delilleri hepsi elimizde.

"Mesele ben değildim..."

Gezi bir darbe girişimidir. Mısırda, Ukrayna'da işe yaradı. ama bu darbe  girişimi Türkiye de işe yaramadı, tutmadı. 17 aralık darbesine yolsuzluk  kimse inanmadı. Bunların meselesi benim şahsıma değil, bunların meselesi Türkiye karşı yapılan bir girişimdi. Bunlarla beraber iş tutanlar ve bu şebekeye destek verenlerin yaptıkları boşa çıktı. Bunları boşa çıkardık. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOBBun, İstişare, Kurulunda, konuşan, Cumhurbaşkanı, Erdoğan, 17, darbe, operasy
Yorumlar
Haber Yazılımı