Haber Detayı
19 Ekim 2015 - Pazartesi 21:23
 
EŞİT FIRSATLARA SAHİP BİR TÜRKİYE
Seçim çalışmalarını sürdüren DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hatay’da "Türkiye'yi küresel iklim içerisinde üreten bir güç olarak konumlandıracağız" dedi.
Siyaset Haberi
EŞİT FIRSATLARA SAHİP BİR TÜRKİYE

Uysal, Hatay İl Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, herkesin demokrasi ve adalet temelinde eşit haklara sahip bulunduğu büyük Türkiye'yi inşa etmek mecburiyetinde olduklarını söyledi.

BAŞKA BİR TÜRKİYE DE MÜMKÜN

Demokrat Parti’yi "Her zaman vazifesini yerine getiren bir hareket" diye nitelendiren Uysal, "Türkiye'ye yeni bir boyut,  yeni bir derinlik katmak adına seçim beyannamemizle beraber Türkiye'yi, kendilerine mahkum olduklarını zannedenlerin karşısında, milletimizin mahkum olmadığını başka bir Türkiye'nin de mümkün olduğunu ifade ettiğimiz, tepeden tırnağa bir silkinişin adı olacak programımızla beraber, yeniden Türkiye'yi küresel iklim içerisinde üreten bir güç olarak konumlandıracağız. Türkiye'yi yeniden herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye haline dönüştüreceğiz" dedi.

TÜRKİYE’NİN YÜRÜMEYE MECALİ YOK

Uysal, ülkedeki tarım faaliyetlerini de değerlendirerek çiftçinin alın terinin karşılığını alır hale getirecek politikalar icra edeceklerini belirtti. Türkiye’de siyasetin tıkandığını dile getiren Uysal, “Bugün siyaset, vazifesini yapamaz konumdadır. Bugün parlamenter demokrasi rehindir. Biz meşrûiyet içerisinde çözüm arayan bir hareket olarak bugün yine varız. Türkiye’nin meselelerini meşrû zeminlerinde demokratik kanallara aktararak çözme imkânımız varken bunu, bu yolu aşmayan bir kişinin ihtiraslarının neticesinde dayattıkları bir programı Türkiye’nin yürütmeye mecali de yoktur. Bu zamanı heba etmeye hakkı da yoktur” diye konuştu.>>>Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: EŞİT, FIRSATLARA, SAHİP, BİR, TÜRKİYE,
Yorumlar
Haber Yazılımı