Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 16:08
 
Evleneceklere Yarım Elma’dan destek
Afyonkarahisar Belediyesi ve Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından evlilik ve nişan hazırlığı yapan ihtiyaç sahibi genç kızlara gelinlik ve abiye dağıtımı yapılacak.
Gündem Haberi
Evleneceklere Yarım Elma’dan destek

Amaçlarının ihtiyaç sahibi insanlara bir nebze de olsa katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Müdürü Seydi Yılmaz; “hayırseverlerden temin edilen gelinlik ve abiyeleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını kaydetti.” Yılmaz yıllardır şu ana kadar yüzlerce gence gelinlik ve abiye dağıttıklarını belirtti. “ Yılmaz, ihtiyaç sahiplerinin, nikah işlemini gösterir belge ve düğün davetiyesi ile birlikte Yarım Elma Derneği'ne giderek istedikleri gelinlik ve abiyeyi alabileceklerini de bildirdi. Afyonkarahisar Belediyesi ve Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Seydi Yılmaz, amaçlarının ihtiyaç sahibi insanlara bir nebzede olsa yardımda bulunmak olduğunu ifade etti.

Giyilmiş gelinlik yok

Afyonkarahisar Belediyesi ile Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğinde dağıtılan abiye ve gelinlikler yeni kostümler olarak askıda sahiplerini bekliyor. Dernekte bulunan gelinlikleri, abiyeleri, nişan kıyafetlerini ve ayakkabıları derneğe hediye eden işadamlarına ve hayırseverlerimize şükranlarını sunan Yılmaz, “gelinlik çağa gelmiş genç kızlara maddi imkânları olmadığı için ücretsiz gelinlik ve abiye giysi desteğinde bulunuyoruz. Bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin Belediye Yardım Birimine başvurmaları gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evleneceklere, Yarım, Elma’dan, destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Evleneceklere Yarım Elma’dan destek
Evleneceklere Yarım Elma’dan destek
Evleneceklere Yarım Elma’dan destek
Yorumlar
Haber Yazılımı