Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 20:36
 
Fidanlar toprakla buluştu
TEMA Vakfı Afyonkarahisar İl Temsilciliği olarak geleneksel hale getirdiğimiz Orman Haftası fidan dikim etkinliğini yine Üniyurt öğrencileri ile birlikte Kınık Köyü’nde yapıldı
Gündem Haberi
 Fidanlar toprakla buluştu

Yaklaşık 40 kadar üniversite öğrencisi ve Afyonkarahisar İl Temsilciliği aktif gönüllüleri ile gerçekleştirdiğimiz fidan dikim etkinliğinde 500 adet sedir fidanının Kınık Köyü piknik alanına dikimini gerçekleştirdik.

Aralıksız 9 yıldır gerçekleştirdiğimiz etkinlik zaman zaman köy halkı da yoğun bir katılımda bulunmuş ve yaklaşık 200 dönüm araziye farklı türlerde Orman İşletme Müdürlüğü’nün dedesteğiyle 10.000 adedin üzerinde farklı türlerde fidan dikimi gerçekleştirilmiştir. Yine “Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terk edilemez” diyen gençlerle uzunca bir süre bu etkinliğe devam ederek erozyon tehlikesiyle mücadele etmeyi ve bu alanın Kınık Köyü halkının çocuklarıyla, torunlarıyla hoşça vakit geçireceği güzel bir piknik alanı olmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Etkinlikte emeği geçen Orman İşletme Müdürlüğü’ne, Kınık Köyü muhtarlığına, Kınık Köyü halkına, Üniyurt öğrencilerine ve gönüllülerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Fidanlar, toprakla, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı