Haber Detayı
31 Temmuz 2016 - Pazar 21:33
 
FUTBOLA DOYACAĞIZ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın seçim projesi olarak açıklayıp geçen yıl ilimize kazandırdığı Spor Kompleksi, Türk ve dünya futbolunda dikkat çekmeye ve ilgi görmeye devam ediyor.
Spor Haberi


Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilimizin ev sahipliği yapmaya başladığı futbol hazırlık kampları ve Türkiye profesyonel liglerinde yer alan takımların mücadele edeceği turnuvalar hakkında EQUIPE TRAVEL yetkilileri ve FC EQUIPE Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ile basın açıklaması yaptı.

 

 “MAALESEF 10 TAKIM KAMP PROGRAMINI İPTAL ETTİ”

 

      İkbal Termal Otel’de düzenlenen basın toplantısında Afyonkarahisar’da kamp için rezervasyon yaptıran 10 takımın darbe girişimi sonrasında kampını iptal ettiğini belirten Başkan Çoban, “Biliyorsunuz Spor Kompleksimiz geçtiğimiz sene henüz inşaatı tamamlanmadan yani TOKİ tarafından henüz kabul görmeden Belediyemizin vasıtası ile futbol kampına açılmıştı. Bu yıl Mayıs sonu itibarı ile bilhassa futbol sahaları ve büyük stadyum Belediyemize teslim edildi. Bizler de organizasyon firmaları ile görüşerek 2016 yılı için yaz kamplarında kullanılması yönünde çalışmalara başlamıştık. Geçtiğimiz sene Afyon Cup adı altında 4 takımın katılımı ile bir turnuva düzenlemiştik. Bu sene yine yetkili arkadaşlarımız takımlardan teyitleri aldılar ancak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Arap ve Avrupa’dan toplamda 10 takım kamp programını iptal ettiler. Bunun yanında yurt içinden birçok takım, bugünden itibari ile ilimize gelmeye başladı, kamp çalışmaları başladı” dedi.

 

“YABANCI TAKIMLAR DARBE GİRİŞİMİ NEDENİYLE GELMEKTEN VAZGEÇTİ”

 

          Yabancı takımların turnuvaya gelmekten vazgeçtiğini belirten Equıpe Travel Organizasyon Sorumlusu Yakup Hamarat ise  “Başkanımızın söylediği gibi maalesef 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı, Romanya’dan bir takımımız, Rusya’dan bir takımımız turnuvaya gelmekten vazgeçtiler. Fakat, biz firma olarak yine de Süper Lig’den olsun, ayrıca 1., 2. ve 3. Lig takımlarımızdan hazırlık kamplarımızı başlattık.  Bunun yanında 2. ve 3.Lig takımlarımızdan turnuvaya katılım belgeleri bizlere ulaştı. Süper Lig’den ise 4 tane takımımız turnuvaya katılım belgelerini gönderecek. Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum; kendisi sağ olsun desteğini esirgemedi. Biliyorsunuz Mayıs ayından sonra her türlü çalışmayı sahalarda gerçekleştirdi. Bizlerin amacı, firma olarak Afyonkarahisar’ı yaz kamplarında bir marka haline getirerek ilerleyen yıllarda her zaman yükselen bir vizyon halinde devam etmesini sağlamak, bunun yanında ilerleyen yıllarda daha güzel bir şekilde turnuva ve yabancı takımların ağırlıkta olduğu katılımlar sağlanacak” ifadesini kullandı.

 

  “AFYONKARAHİSAR’IN KAZANMASI ÖNEMLİ”

 

          Equıpe Travel Organizasyon Sorumlusu Yakup Hamarat sözlerini şöyle tamamladı; “Hazırlık kamplarımız başladı ve bunun neticesinde ilk takımımız Hacettepe oldu. Daha sonrasında Yeşil Bursa Afyonkarahisar’a giriş yaptı. Artık Ağustos ayının ilk haftasından itibaren takriben 23 tane takımımız hazırlık kamplarına geliyor. Başkanımız ile ilk görüştüğümüz zaman, kendisi bana “benim için Afyonkarahisar’ın kazanması önemli” şeklinde konuştu. Bizler burada kendisine teşekkür etmek istiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde daha iyi ve güzel bir şekilde turnuvalara ve Afyonkarahisar’ın ismini yükseltecek yerlere getirecek bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

KURTAR’DAN BAŞKANA ÖVGÜ

 

          Afyonkarahisar’a yapılan Spor Kompleksi için Başkan Çoban’a teşekkür eden FC EQUIPE Teknik Direktörü  Güvenç Kurtar ise Başkan Çoban’dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Teknik Adam Kurtar, “Öncelikle ben Başkanımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Türk futboluna bazı şeyler katmak için buradayım ve inşallah bu turnuvalarda destek vereceğim. Buraya gelen takımlar, Spor Kompleksinden yararlanacaklar, bu da çok iyi bir hizmet, bizlerin de ne kadar destekleri olursa bende çok mutlu olurum. Atatürk’ün dediği gibi sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur prensibi ile gençlerimiz burada spora yönelecekler. Bahsettiğim gibi, bizlerinde burada destekleri olur ise ne mutlu bize” ifadesine yer verdi.

 

“SAHALARLA İLGİLİ HİÇ BİR EKSİĞİMİZ YOK”

 

          Spor Kompleksi’nde bulanan sahalar hakkında bilgi veren Belediye Spor Tesisleri Birim Sorumlusu İbrahim Yılmaz, “sahalarımız, hem turnuvalara hem de Eylül ayında başlayacak olan profesyonel ligdeki AFJET Afyonspor’un maçlarına hazır durumda. Hiç eksiğimiz yok, bizim için de önemli olan futbolcunun sağlığı, sakatlıklardan uzak olarak oynaması ve bu arada çimin kalitesi çok önemli.” diye konuştu. QUIPE TRAVEL Genel Müdürü Seçil Eğin, Afyon İl Temsilcisi Ahmet Köse ve FIFA Match Agent Levent Uluada yapmış oldukları açıklamada; ‘’Afyon bu yıl itibariyle futbol hazırlık kamplarının yükselen yıldızı olacaktır. Yapmış olduğumuz çalışmalar boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen Afyon Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban’a ve otel yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz.’’ dediler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FUTBOLA, DOYACAĞIZ ,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Diğer Haberler
Futbol turnuvamızın 17.si başladı
KYK 35. Satranç tunruvası türkiye finali düzenlendi
Yurtkur 34. Satranç Turnuvası Türkiye Finali Afyonkarahisarda başladı
AFDOS tarihe tanıklık etti
Kardeşlik turnuvası yapıldı
AFDOS Kumalar Dağı’nda
Park koleji’nin gururu ramazan yaman türkiye şampiyonu oldu
AFDOS’lu sporculardan anlamlı yürüyüş
Afdos yürümeye devam ediyor
Sağlıklı yaşam yürüyüşü
AFDOS’un yürüyüşleri sürüyor
Sakarya taraftarı yenilgiyi hazmedemedi
Afdos eğerli tepe’de zirve yaptı
MMA SPORCULARI YALOVA’DA BULUŞTU
AFDOS ORNAŞKAYALIKLARI’NDA
AFYONKARAHİSAR’I DÜNYAYA TANITTIK…..
AFYON PAB’DAN ANLAMLI FAALİYET
SPOR CAMİASI YASTA
AFYON VE AYDINLI BİSİKLETÇİLER BİRARADA
AFJET’DE 'ŞİMŞİR' DÖNEMİ BAŞLADI
İGM’DE SPOR’DA ŞİDDET MASAYA YATIRILIYOR!
Atletler atatürk yol koşusu'nda ter döktü
YÜNTAŞ BELEDİYE: 3- TOKAT BELEDİYE PLEVNE: 1
Afyon motor sporlarının merkezi olacak
Afdos erkmen’de
Bilge spor’da yaratıcı drama eğitimleri başladı
"Spor kompleksi ve destekler amatör sporu geliştirdi"
Afdos’dan uşak çıkarması
AFDOS’dan anlamlı etkinlik
Afyon belediyespor basketbol takımı forma ana sponsoru parkhayathastaneleri oldu
Milli Takımda Deprem!
TÜFAD Genel başkanı ismail dilber’den ziyaret
DARBE GİRİŞİMİ FUTBOLU DA ETKİLEDİ
46. TSYD EGE KUPASI AFYON'DA
Afjet Afyonspor'dan bomba transfer
Türkiye Minik Basketbolcuları Ödüllerini Aldılar
Bu ve bunun gibi organizasyonları görmek isteriz
Sandıklı'da otomobiller çarpıştı: 3 yaralı
Afyonlu tenisçi Side Mazi çeyrek finalde
Side Mazi 2 turnuvaya katılıyor
Afyonspor'dan imza şov
Afjet'ten bir transfer daha
Emirdağlı Çapa, Bolu Spor'unbaşına Geçti
GÜREŞTE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
MOTOR SPORU TUTKUNLARINA MÜJDE
Fenerbahçe Liberosu Afyon'da
Emirdağlı Gençler Terim'in Takibinde
Belediyespor'da Dört İmza Birden
Bisiklet Yarışmasına Büyük İlgi
Akü Kadın Bayrak Futbolu Takımı Rektör Prof. Dr. Solak’ı Ziyaret Etti