Haber Detayı
25 Ekim 2015 - Pazar 19:31
 
GAZİLER AFYON’DA BULUŞTU
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Merkezi, geleneksel hale getirdiği istişare toplantısını bu kez de Afyonkarahisar'da yaptı. Oruçoğlu Termal Otel'de üç gün süren istişare toplantısının son gününde şehit ailelerini ve gazileri Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'da yalnız bırakmadı.
Gündem Haberi
GAZİLER AFYON’DA BULUŞTU

MÜCADELEDE BİZLERDE VARIZ

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı İsmail Kumartaşlı, "Bu toplantıda bizlere sonsuz desteklerini eksik etmeyen Sayın Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban'a ayrıca teşekkür ediyorum. Bizler Cumhuriyetin kurulduğu toprakların yetiştirdiği evlatlar olarak terör örgütünün yaptığı eylemlere, saldırılara  karşı kesinlikle yılmayacağız. Bu mücadele kanımızın son damlasına kadar devam edecek. Gerekirse gaziler ve şehit aileleri olarak bu mücadelede bizlerde varız" şeklinde konuştu.

 

BİRLİKTE ÇÖZÜM BULUYORUZ

Kumartaşlı, " Tüm resmi kurumlarımızla sorunlarımıza birlikte çözüm buluyoruz. Biz Afyonkarahisar'da Şehit Aileleri olarak pozitif ayrımcılığı yaşıyoruz. Dernek binamızın oluşmasında yine Valiliğimiz, Belediye Başkanımız, Garnizon Komutanlığımızın sonsuz katkıları var. Bu katkıların yanı sıra bir ağabeyimiz var ki, şu anda kendisi aramızda Galip Şanlı Bey... Galip Bey'in derneğimizin düzenlenmesinde katkıları ve emekleri büyüktür. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

BU DERNEKLER HİÇ KURULMASA

Galip Şanlı;  "En son Afyonkarahisar'da şehit cenazesinde yine askeri erkan, yine emniyet mensuplarımız ve protokolümüz vardı.  Geri kalan hiçbir şekilde yok.Fenerbahçe burada maç yapacak, bir sanatçı gelecek deseler günler öncesinden hazırlıklar ve binlerce insan....  Kimse 20 yaşında bir evladını toprağın altına gömmek istemez.Keşke bu dernekler hiç kurulmasa, şehidimiz, gazimiz hiç olmasa.Farklı illerden gelen siz dernek yöneticilerinden ricam şu;  bölgenizin protokolüne, işadamlarına,  bürokratlarına, aynı Afyon'daki gibi... Sayın Belediye Başkanımızı ben biliyorum; kendisi "Şehit Gazi İsmail Kumartaşlı" dediği zaman akan sular duruyor" dedi.>>>Haber Merkezi  

Kaynak: Editör:
Etiketler: GAZİLER, AFYON’DA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı