Haber Detayı
04 Kasım 2016 - Cuma 16:00 Bu haber 795 kez okundu
 
GECİKMİŞ DE OLSA HUKUKUN GEREĞİ YAPILIYOR
Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, bir basın açıklaması yaparak HDP’lilerin gözaltına alınması ve sonrasında yaşananları değerlendirdi.
Sağlık Haberi
GECİKMİŞ DE OLSA HUKUKUN GEREĞİ YAPILIYOR

HDP’nin kuruluşundan bu yana PKK’nın adeta siyasi bir uzantısı gibi davrandığını hatırlatan Parsak, “MHP olarak HDP’ye bakışımız başından beri aynı, teröre destek veren, terör sözcülüğü yapan bir yapıyı flu gördüğümüzü Genel Başkanımız da birçok kez ifade etmişti. HDP’nin bu yaklaşımlarının hukuken bir karşılığı var ancak hükümetin çözüm süreci adı altında yürüttüğü ihanet sürecinde bu yapılar ne yazık ki muhatap alındı, bunlarla aynı masaların etrafına oturularak mutabakatlar sağlandı. Bugüne gelindiğinde gecikmiş de olsa hukukun gereğinin yapıldığını görüyoruz” dedi.

DOKUNULMAZLIKLAR ZATEN KALDIRILMIŞTI

HDP’lilerin gözaltına alınarak bir kısmının tutuklanmasını değerlendiren Mehmet Parsak, “Bu, çok daha önceden yapılması gereken bir şeydi. Dokunulmazlık dosyası olan Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasından sonra başta Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmak üzere dokunulmazlık dosyası olan Milletvekilleri, ilgili savcılıklara giderek ifadelerini verdiler ama HDP’liler ifade vermemekte ısrar ettiler. Aslına bakılırsa HDP’li Milletvekillerine isnat edilen suçlamalarda dokunulmazlıklarının kaldırılmasının beklenmesine de gerek yoktu çünkü terörle ilgili suçlar, dokunulmazlık kapsamının zaten dışında… Ancak mevcut hükümetin önceki dönemlerde savunduğu ve çözüm süreci adı altında yürüttüğü ihanet sürecinde hukuk, teröre destek veren Milletvekilleri hakkında bir şey yapamıyordu. Artık teröre, teröriste ve terör destekçilerine gereği yapılıyor, yapılacak” şeklinde konuştu.

AKP, MHP ÇİZGİSİNE GELDİ

AKP’nin git gide MHP çizgisine daha çok yaklaştığının altını çizen Parsak, “Dünyanın hiçbir yerinde 40 Milletvekiline sahip bir partinin, 316 Milletvekiline sahip bir iktidar partisini kendi düşüncelerine yaklaştırdığı ve savunduğu politikaları hayata geçirdiği gözlenmemiştir ancak bugün Türkiye’de olan şey budur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kaynağını yüce Türk Milleti’nden alan 47 yıllık tecrübesi, bugün Türkiye’nin önünü aydınlatan yegane ışıktır. AKP de bu ışığa daha fazla kayıtsız kalamadı çünkü olanlar Ülkücü Milliyetçi Hareketi haklı çıkarıyor” ifadelerini kullandı.

AKP, TÜRK MİLLETİ’NİN SESİNE KULAK VERMEYE BAŞLADI

Milletin partisi ve sessiz çoğunluğun sesi olmakla övünen AKP’nin, Türk Milleti’nin sesine daha yeni yeni kulak vermeye başladığını belirten Mehmet Parsak, “AKP, hem FETÖ hem de PKK ve çözüm süreci gibi konularda uzun yıllar ısrar etse de sonunda gerçeği görmüş ve mecburen MHP’nin çizgisine gelmiştir. MHP olarak FETÖ’nün, Türk Devleti’ne sızdığını söylediğimizde buna kargalar bile güler diyen AKP yetkilileri bugün FETÖ ile mücadeleyi en önemli gündem maddesi yapmış durumda. AKP ayrıca Oslo ve Dolmabahçe’de aynı masanın etrafına oturup pazarlık yaptığı, mutabakat sağladığı HDP-PKK ittifakı ile de mücadele noktasında MHP’nin söylediklerinin doğruluğunu kabul etmek zorunda kaldı. Bir zamanlar bizi kandan beslenmekle, morg bekçiliği yapmakla suçlayanlar bugün haklılığımızı kabul ediyor ve gecikmeli de olsa MHP’nin politikaları hayata geçiriliyor” dedi.

BAHÇELİ HER ZAMAN HAKLI ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisi’nin gücünü vatan ve millet sevgisinden aldığını hatırlatan Parsak, “Önce devletim ve milletim sonra partim ve ben anlayışına sahip bir partiyiz, bu yüzden de Türkiye Cumhuriyeti’nin devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü her dönemde ısrarla savunduk. Bundan başka bir derdimiz olmadığı için de öngörülerimizde hep haklı çıktık. Keşke devletimiz ve milletimiz bu kadar zarar görmeden haklılığımız kabul edilseydi ancak siyasi menfaati her şeyin önüne koyanlar bugün ilkesizliklerinin sorumluluğu ile karşı karşıya durumdadır” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM SÜRECİ ÇIĞIRTKANLARININ SESİNİ DUYAMIYORUZ

Açıklamalarında, AKP’nin “çözüm” adı altında yürüttüğü “ihanet süreci”ne de göndermeler yapan Mehmet Parsak, “Bir zamanlar ülke olarak kürt sorunu, çözüm süreci vb. projeleri gerçekleştireceğimizi söyleyerek teröre destek çıkan, operasyonlara ve OHAL’e hayır diyerek MHP’ye etmedik laf bırakmayanların sesi artık kökünden kesilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nde susmayacak olan tek ses Türk Milleti’nin sesidir. Farklı projelerin kuklası konumunda, aldatıldık, kandırıldık sözleri ile ömür tüketenler için şapkayı önüne koyup vicdan muhasebesi yapma zamanıdır” ifadelerini kullandı.

ALLAH DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN

Türk Milleti’nin her zorluğu aşabilecek güce ve inanca sahip olduğunun altını çizen Mehmet Parsak, “Ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz ancak Millet olarak yine her türlü zorluğun üzerinden geleceğimize inanıyorum. Türk Milleti binlerce yıllık tarihinin her tehlikeli dönemecinden cesareti sayesinde alnının akıyla çıkmıştır. Bugüne de içinde bulunduğu zorluklardan gerekli dersleri çıkaracak, aydınlık yarınlara uzanacaktır. Koordineli bir şekilde faaliyet gösteren FETÖ ve PKK, bir daha ayağa kalkamayacak şekilde yok edilecektir. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin, birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyonhaber,
Yorumlar
Haber Yazılımı