Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 17:34 Bu haber 701 kez okundu
 
Gelenek bozulmadı
İlimizde geçtiğimiz pazar günü Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından organize edilen Kulüpler ve Okullararası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları yeni yapılan Spor Kompleksinde yapıldı.
Eğitim Haberi
Gelenek bozulmadı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonunca düzenlenen Halk Oyunları İl Yarışmaları, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ekipler kıyasıya yarıştı. Yöresel elbiseler giyen genç ve minikler, bölgesel müziklerle birlikte performanslarını sergilerken ortaya renkli görüntüler çıktı.

            Zirve’de yine PARK KOLEJİ

         PARK Sağlık Koleji Halk oyunları yarışmalarında bu yılda dört farklı dalda il birincisi oldu. Türkiye Halk Oyunları Federasyonunca düzenlenen "Halk Oyunları İl Yarışmalarında" Afyon Özel PARK Sağlık Koleji Gençler Stilize, Gençler Geleneksel, Kulüp Stilize veKulüp Gelenekseldallarında İL BİRİNCİSİ oldu.Kurum ve kulüp adına konuşan Okul Müdürü Zehra Akduman: ”Kuruluşumuzdan bu yana Sağlık sektörü için önemli bir eğitim kurumu haline geldik. PARK Sağlık Koleji olarak eğitimin yanında öğrencilerin bireysel gelişimleri, özgüvenleri ve en önemlisi de bölgesel kültürümüze katkı için Halk oyunları yarışmalarına son derece önem veriyoruz. Verilen bu önem sonunda yarışmalardan birinciliklerle dönüyoruz. PARK Sağlık Koleji olarak katıldığımız 4 dalda da birinci olmamız bizleri çok mutlu etti. Katkılarından dolayı tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gelenek bozulmadı
Gelenek bozulmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı