Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 15:56
 
Genç Avukatlar, Engellilerle Yeşil Sahalarda Buluştu
Türkiye Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şubesi , Aşmak İçin Hareket Projesine devam ediyor. Proje kapsamındaki 5. Maçını gerçekleştirdi. Bu kez engelliler, Afyon Barosunun genç avukatlarıyla futbol oynadı
Spor Haberi
Genç Avukatlar, Engellilerle Yeşil Sahalarda Buluştu

Aşmak İçin Hareket’in proje ortağı olan Gençlik ve Spor bakanlığı, bünyesindeki  Karahisar Gençlik Merkezi ile ortak hareket ederek projeyi hayata geçiriyor. Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Gökhan Gürbüz önderliğinde, ilimizin genç avukatları, engellilerle yeşil sahalarda buluştu. Engelsiz bireyleri oluşturan avukatlar ile engellilerle karma bir takım kuruldu ve maç başladı. Renkli görüntülere sahne olan karşılaşma , toplamda 21 gol buldu. Down Sendromlu ve zihinsel engelli çocukların yer aldığı maçta pek çok gol atan engellilerin, sevinç gösterileri görülmeye değerdi. Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelli çocukları, kurum müdürleri, öğretmenleri ve aileleri de saha kenarında maçı izleyerek tezahüratlarda bulundu. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen “Aşmak İçin Hareket” Projesi kapsamında engelliler ve engelsiz bireyler bir arada düzenli spor yaparak dostluk kurmayı hedefliyor.

 

HER AY SEÇTİĞİMİZ DALDA 4 KEZ KARŞILAŞMA DÜZENLEYECEĞİZ

Türkiye Beyazay Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Feyza Kayar, projenin bundan sonraki ayağının, farklı spor dallarında devam edeceğini söyledi ve ekledi: “Aşmak İçin Hareket projesini, Genel Merkez koordinatörlüğünde, tüm şubelerle birlikte bir sisteme oturttuk. Her ay engelli ve engelsiz bireylerimizi, farklı bir spor dalında buluşturacağız. Mayıs ayının spor dalı futbol oldu. Bu beşinci maçımız..Bu kez de avukatlarımızla engellileri bir araya getirdik. Onlara da duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. Projemize her meslek gruplarından katılım sağlanabilir. Daha önce de bir cafe çalışanlarıyla oynamıştık. Hassasiyet sahibi her bireye kapımız açık. Haziran ayında başka bir spor dalı belirleyerek her ay seçtiğimiz dalda 4 kez karşılaşma düzenleyeceğiz. Proje çok keyifli ve verimli geçiyor. Engelli kardeşlerimiz çok mutlu oluyor. Engelsiz bireylerimiz de bir engelliyi daha yakından tanıyarak farkındalık oluşturuyor. En önemlisi hayatlarında bir engelli arkadaşları oluyor. Onlarla vakit geçiriyor. Aşmak İçin Hareket 2 yıl boyunca farklı spor dallarında düzenli devam edecek. Yer almak isteyen engelli kardeşlerimizi derneğimize bekliyoruz.” Afyonkarahisar Barosu Genç Avukatlar Komisyon Başkanı Hakan Ayçiçek ise şunları kaydetti ”Bugüne kadar oynadığımız en güzel maçtı diyebilirim. Engelli kardeşlerimizin ellerinden tutup, onların sevinçlerine ortak olabildiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Genç Avukatlar olarak amacımız toplumun her kesiminde var olabilmek ve sosyal projelerle anılabilmek. Sizin vasıtanızla buradan tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile dayanışma içerisinde olmak istediğimizi de belirtmek isteriz, her şey için teşekkürler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyonhaber,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Genç Avukatlar, Engellilerle Yeşil Sahalarda Buluştu
Genç Avukatlar, Engellilerle Yeşil Sahalarda Buluştu
Yorumlar
Haber Yazılımı