Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 10:04
 
Gençler ata sporu okçuluğu seviyor
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) İl Spor Merkezleri kapsamında okçuluk, öğrenciler Ata sporu okçuluğu öğreniyor.
Spor Haberi
Gençler ata sporu okçuluğu seviyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü (GHSİM) İl Spor Merkezleri kapsamında okçuluk, öğrenciler Ata sporu okçuluğu öğreniyor. Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından birçok sportif etkinlik ve aktivite düzenlenirken Afyonkarahisarlı gençler farklı branşlarda spor yapma fırsatı buluyor. Yaz ayında büyük bir ilgi gören okçuluk sporu havaların soğumasıyla birlikte kaldığı yerden devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde başlatılan Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ nün yürüttüğü ‘Yaz Spor Okulları’ projesine Afyonkarahisarli gençler bu yaz da ilgi gösterecek gibi. Okulların tatile girmesiyle birlikte il spor merkezlerine kaydolanların sayısında büyük artış yaşanacağını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okulları’ projesi kapsamında Afyonkarahisarlı gençler, ‘Okçuluk’ antrenmanı çalışmalarına katılacak.

 

Başlangıç olarak taktik ve teknik bilgilerinin verildiği antrenmanlarda eğitim alan genç sporcular, hem ata sporumuz olan okçuluğun esaslarını öğreniyor, hem de vücutlarının koordinasyon gücünü arttırarak, konsantrasyon yeteneklerini geliştirme fırsatı buluyor. Ayrıca sporcular makaralı ve klasik yaylı okla hedef tahtasına atış yaparak uygulamalı olarak öğrendiklerini pekiştirme imkânı Muhlis Öç, ata mirası olan okçuluğun gelecek nesillere aktarabilmesi için üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalıştıklarını belirtti. Antrenör Öç, “Amacımız Afyonkarahisar’a okçuluk sporunu sevdirmek. Bu doğrultuda da çalışmalarımız tam gaz devam ediyor. Türkiye Şampiyonalarında elde ettiğimiz başarıların tesadüf olmadıklarını bir sonraki turnuvalarda göstereceğiz” dedi.

 

Okçuluk sporu yapmak isteyenlerin sayısında büyük artış yaşandığını belirten Öç “Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen yaz spor okullarımızda okçuluk branşına kayıt yaptıran ve bu spor ilimizde okçuluk branşında gerçekten çok başarılı öğrencilerimiz var. Bizler de bu sporcularımıza en iyi şekilde destek vererek sporcularımızı milli takımlarımıza kazandırmak istiyoruz. İnanıyoruz ki Afyonkarahisar’da bu anlamda yetenekli ve başarılı okçular yetişecek” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençler, ata, sporu, okçuluğu, seviyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı