Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 08:11
 
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı çarşı merkezinde Kurra Camii karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Gençlerin İyilik Ağacı Projesi kapsamında sosyal sorumlulukçalışmalarına devam diyor.
Gündem Haberi
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek

Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile işbirliği içinde yürütülen“Gören Gözümüz Can Dostumuz Olun” projesi kapsamında gençlik liderleri, gönüllü liderler ve gönüllü gençler ilimizde yaşayan görme engellibireylere günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları  konulardadestek olmaya devam ediyorlar. Proje kapsamında şuana kadar görme engelli öğrencilere sınavlarda okutmanlık yapma, birlikte satranç oynama, birlikte alışveriş yapma, derslerinde yardımcı olma, birliktegolboloynama gibi faaliyetler yaptılar.

Bu çalışmalar ile birlikte gönüllü gençler doğuştan görme engelli Hava ve Mevlüt çifti ile tanıştıklarından beri kendilerini ziyaret ederek dönem dönemevlerini temizleyip, yemek yaptılar. Ramazan ayı boyunca yaşlılarımıza destek olmak amacı ile başlatılan çalışma kapsamında gençler yaşlı çiftlerimizin evini temizleyip, iftar için hazırlıklar yaptılar ve birlikte iftar açtılar. Bu çiftlerden biri de görme engelli Mevlüt ve Havva çifti. Geçtiğimiz günlerde gönüllü gençler yaşlı çiftinin evinin taşınmasına yardımcı oldular. Gençler, Mevlüt amcaları ve Havva teyzelerinin yıllardır biriktirdikleri ile hayallerini süsleyen evi almanın mutluluğunu paylaştılar.Hiçbir yakınının sahiplenmediği bu güzel insanlara gönlü güzel gençlerimiz sahip çıktı.Ve el ele vererek hem yeni evlerini temizlediler hem de eşyaların taşınması ve yerleştirilmesinde yardımcı oldular.Gençlerimizi manevi çocukları kabul eden yaşlı çift,birbirlerine olan sevgi,samimiyet ve muhabbetleriyle de bize örnek oldular.Çiftimize yeni evlerinde huzur,mutluluk diler,onların bol bol duasını alan gönüllü gençlerimize teşekkür ederiz. Benzer sosyal sorumluluk çalışmalarında yer alarak gönüllere dokunmak isteyen gençlerimizi Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı çarşı merkezinde Kurra Camii karşısında hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezine bekliyoruz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gençlerden, görme, engelli, yaşlı, çifte, destek, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Gençlerden görme engelli yaşlı çifte destek
Yorumlar
Haber Yazılımı