Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 14:43
 
Gözler BAL’DA
Bolvadin Belediyespor ve Sandıklıspor’un da yer aldığı Bölgesel Amatör Ligde grupta şampiyonluk yarışının bu senede çok büyük bir mücadeleye sahne olması bekleniyor.
Spor Haberi
Gözler BAL’DA

Bolvadin Belediyespor ve Sandıklıspor’un yanı sıra, bir çok takım bu hedefe için yoğunlaşmış olması, maçların zorluk derecesini de arttıran etkenler arasında gösteriliyor. Bölgesel Amatör Lig’de bu yıl dördüncü sezonunu geçirecek olan  Sandıklıspor şampiyonluk hedefine gidebilmek için çok zorlu engelleri aşacak. Diğer ekibimiz Bolvadin Belediyespor ise ilk sezonunda bu ligde kalmayı hedeflerken iyi bir kadro kurmayı amaçlıyor.  

BİR İHTİMAL DAHA YOK

BAL Liginde yer alan takımlarımızın lig öncesinde en büyük handikabı kadrosunu büyük ölçüde yeni kurması gösteriliyor. Kütahya ve Isparta takımlarının hariç tutulduğunda diğer takımların tamamının şampiyonluk hedefine kilitlenmiş olmaları, özellikle deplasmanlarda oynanacak maçların önemini bir kat daha arttırıyor.

 İLK HAFTALAR ÇOK ÖNEMLİ

Lig öncesinde en önemli sınavını hazırlık maçlarından verecek olan ekiplerimizin bu maçlarda sergileyeceği performans neler yapıp yapamayacağı konusunda da camiaya fikir verecek. Sandıklıspor’da transferi büyük ölçüde kendisi yapan Teknik Direktöre duyulan güvenin boşa çıkmaması için alınacak galibiyet, ilerleyen haftalar öncesinde camianın inancının da artmasına zemin hazırlayacak. İl takımı olduğu için rakiplerine göre çok daha büyük seyirci avantajına sahip olacak ekibimizin 3 Lig’e çıktığı dönemlerdeki gibi birliktelik sergilemesi halinde rakiplerine sahasında puan vermemesi yarıştaki iddiasını son haftalara kadar taşımasına yardımcı olacak. Diğer temsilcimiz Bolvadinspor’da da değişen bir şey yok. Transferler teknik adam Ahmet Gözükara yönetiminde tüm hızıyla devam ediyor. 

KAPALI KUTU ÇOK

Ligde bilinen takımların dışındakilerin henüz güçleri konusunda bilgi sahibi olunmamış olması da ciddi bir handikap olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz yıl kesin kazanabileceği maçlarda önemli puanlar kaybettiği için şampiyonluktan olan ancak bu sezon tecrübesiyle de ligde farklı olması beklenilen Sandıklıspor’un ligdeki kaderini de deplasman maçlarında alacağı sonuçlar tayin edecek. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gözler, BAL’DA,
Yorumlar
Haber Yazılımı