Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 20:07 Bu haber 189 kez okundu
 
Hasan hüseyin uğurlu araba pazarında vatandaşlarla buluştu.
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva , Saadet Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu ve beraberindeki ziyaret heyeti ile araba pazarında vatandaşlarla buluşarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Siyaset Haberi
Hasan hüseyin uğurlu  araba pazarında vatandaşlarla buluştu.

Bu ziyaretlerde vatandaşlarla konuşan Saadet Milletvekili Adayı  Hasan Hüseyin Uğurlu;

 

 

Eğitim Keşmekeş İçinde

Nereye gidersiniz gidin üniversite. Buradan kim nasıl yetişecek bilmiyorlar, Şırnak’a, Ardahan’a, Hakkari’ye gidin üniversiteler var ama içi boş ne eğitim görevlisi, ne öğrencisi var. Siz milyonlarca elinde diploma olan ama o diploması kendine faydası olmayan insan yetiştirirseniz kime fayda sağlar. Bunun için en fazla Milli Eğitim Bakanı bu dönemde değişti. MEB bakanları dikiş tutturamadı çünkü sözlerine yeterince itibar edilmedi. Mutlaka bu sistem değişecek, ehil insan yetiştirecek. Bizim onbinlerce eğitim görevlisine ihtiyacımız var, bunu karşılamak için bugüne kadar hiçbir ciddi adım atmadılar

 

Vergide Adaleti Sağlayacağız.

İktidarın yaptığı harcamalar ve düşünmeden yapılan yatırımlar neticesinde devletin gelirleri giderlerini karşılayamamaktadır. Bunun sonucunda da fatura vatandaşa kesilmektedir. Büyük çoğunluğu dar gelirli vatandaş ve çalışan kesimden alınan vergilerin çeşidi 50’yi bulmuş, oranları 160’a kadar çıkmıştır. Bu vergiler yüzünden zengin ile fakir arasındaki adaletsizlik daha da derinleşmiştir. Nihayetinde vergiler vatandaş için bir ödev olmaktan çıkmış adeta zulüm haline gelmiştir.

 

2018 yılında aylık 2.700 lira maaş alan en düşük kamu çalışanı ortalama 20 oranında vergi öderken Süper Lig’de yıllık 24 Milyon lira ücret alan bir futbolcu sabit 15 oranında vergi ödeyecektir. Bu oran İngiltere’de 45, Fransa’da 50, İspanya’da 52’dir.

 

Çiftçimiz traktörüne alacağı mazota litre başına 1 lira 80 kuruş ÖTV ödemesi gerekirken yat sahibi ÖTV ödemeden mazot alabilmektedir.

Geldiğimiz noktada parayı Lidyalılar, vergiyi Sümerler, verginin vergisini ise ülke olarak biz bulmuş durumdayız.Artık neredeyse soluduğumuz havadan dahi vergi alınacaktır.Saadet iktidarında ilk işimiz vergi yükünü hafifletmek ve vergide adaleti sağlamak olacaktır.

 

Sağlık Ranta Çevrildi

Şehirlerde hastaneler var, eksiklikler olabilir ama bunları telafi edeceklerine şehirlerin dışında yeni hastaneler inşa ediyor, merkezdeki hastaneleri ya yıkıyor ya fonksiyonunu değiştiriyor. Hastaneler rant kapısı olmaz. Buraya hastane yaptı, yüzde 70 oranıyla dolmaz, cihazlar kullanılmazsa kapatacağım diyor. Böyle bir mantık olur mu? Böyle bir mantıkla ülkenin sağlık problemi çözülür mü? Sağlığı hakikaten rant kapısı haline getiren dünyada başka bir ülke olduğu kanaatinde değilim. Bu mantıkla sağlık politikası düzelmez

Değişim Şart oldu.Saadet geliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hasan, hüseyin, uğurlu, , araba, pazarında, vatandaşlarla, buluştu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı