Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 14:42
 
“Hedefimiz profesyonel oyuncu kazandırmak”
Afyonkarahisar’ın önemli altyapı takımlarından 1967 Afyonspor Futbol Okulu yaz ayından beri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Spor Haberi
“Hedefimiz profesyonel oyuncu kazandırmak”

1967 Afyonspor Futbol Okulu geleceğe yönelik birçok yılız oyuncu yetiştirmeye devam ediyor. Çok sayıda yetenekli oyuncuların bulunduğu 1967 Afyonspor yeni sezon çalışmalarına kros eğitimleri ile devam ediyor.

Afyonkarahisar'ın önemli altyapı takımlarından 1967 Afyonspor Türk futboluna oyuncu kazandırmayı devam ediyor. Son zamanlarda yetiştirdiği oyuncular ile almış olduğu başarılar adından çoğu kez söz ettiren 1967 Afyonspor, Türk futboluna yeni yıldızlar katmak için çalışmalarına pür dikkat devam ediyor. Antrenör Turan Saltuk yönetiminde 11-17 yaş gurubunda ki sporcular futbolun temel eğitimlerini alarak maç alışkanlıkları kazandırılıyor. Ardından farklı yaş gruplarındaki liglerde maçlara çıkan sporcular oynadıkları maçlar da kendilerini gösterme fırsatını yakalıyor. Yaz ayında da boş durmayan 1967 Afyonspor futbol okulu haftanın 5 günü kros çalışmaları yapıyor. Öte yandan 1967 Afyonspor futbol okulu önümüzde ki günlerde lig hazırlıkları kapsamında kros çalışmalarını barajda yaparak doğal bir ortamda çalışmalara devam edilecek.

“15 OYUNCUMUZ PROFESYONEL KULÜPLERİN ALTYAPILARINA KAZANDIRDIK”

1967 Afyonspor Futbol Okulu Kulüp Başkanı İsmail Türkmenlioğlu, ''Çalışmalarımıza tam gaz devam ediyoruz. 11-17 yaş grubunda ki sporculara futbol temel eğitimlerini vererek farklı yaş gruplarında ki liglerde oynatma fırsatı veriyoruz. Yaz ayında da eğitimlerimiz bırakmadık. Haftanın 5 günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda kros eğitimlerimizi yapıyoruz. Önümüzde ki haftalarda da kros çalışmalarımızı barajda devam edeceğiz. Şuana kadar 15 oyuncumuz profesyonel kulüplerin altyapılarına kazandırdık. Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmak için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hedefimiz U-15 kategorisinde ikinci olduğumuz kategoride bu sezon şampiyonluk. İnşallah da yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız. Bunun için çalışmalarımızı tam gaz sürdürüyoruz'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hedefimiz, profesyonel, oyuncu, kazandırmak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı