Haber Detayı
22 Ağustos 2013 - Perşembe 00:00
 
Hemşehrimiz Vali Oduncu, göreve başladı
Valiler kararnamesi ile merkeze çekilen Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın yerine atanan afyonkarahisar’lı hemşerimiz Mehmet Oduncu göreve başladı.
Gündem Haberi
Hemşehrimiz Vali Oduncu, göreve başladı

Valiler kararnamesi ile merkeze çekilen Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ın yerine atanan Mehmet Oduncu göreve başladı. Vali Oduncu için bugün Valilik binası önünde karşılama töreni yapıldı. Belediye Başkanı Kadir Kara ile kamu kurum müdürleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin hazır bulunduğu karşılama töreni sonrası makamına çıkan Vali Oduncu, ilk demecini verdi. İş yapan, gönül yapan bir vali olarak anılmak istediğini belirten Vali Oduncu, "Cebelibereket'in mirası olan, ekonomisi her gün daha çok güçlenen, doğu ile batıyı birbirine bağlayan, stratejik öneme sahip, ülkemizin farklı bölgelerinden gelen insanların birlik-beraberlik içinde yaşadığı Osmaniye'ye hizmet edecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyorum. Aynı zamanda bu şerefli görev ve emanetin ağır sorumluluğunun bilincindeyim." dedi.

“Halkımıza hizmet için buradayız”

Vatandaşa daha sağlıklı hizmetler sunabilmek için tüm kurumlarla birlik ve beraberlik içinde hareket edileceğini belirten Vali Oduncu, "Hizmetlerimizi vatandaşlarımıza daha sağlıklı ulaştırabilmek için milletvekillerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, yerel yönetimler, üniversitemiz, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve çalışkan halkımızla beraber en doğru, en akılcı fikirlere ulaşarak, mesai mefhumu gözetmeden hep birlikte şehrimize hizmet etme azmi ve gayreti içinde olacağız. Görev yapacağımız süre zarfında, halkımızın tüm dertleriyle dertlenerek çözüm üreteceğimize, ilimizin kalkınmasını ve refah düzeyini arttırmak için tüm mesai arkadaşlarımla birlikte planlı ve somut projelere dayalı olarak gönül birliği içerisinde hizmet edeceğimize yürekten inanıyorum." diye konuştu. Giden Vali Celalettin Cerrah'a da teşekkür eden Vali Oduncu, "Giden Valimiz Celalettin Cerrah beyefendiyi de saygıyla anmak istiyorum. Yaptığı hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum." dedi.

Mehmet Oduncu Kimdir?

Mehmet Oduncu, 1962 yılında Afyon'un Bolvadin ilçesinde doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1986 yılında İzmir Valiliği'nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Balıkesir-Balya, Kastamonu- Şenpazar, Mardin-Ömerli, Kütahya-Emet ilçelerinde Kaymakam olarak görev yaptı. 1997 yılında atanmış olduğu Sivas Vali yardımcılığı görevinde beş yıl bulundu. 2002 yılında İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşavirliği, 2006 yılında İçişleri Bakanlığında Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevinde bulundu. Bir yıl süre ile İngiltere'de yabancı dil ve mesleki eğitim aldı. 2009 yılında atandığı Pendik kaymakamlığı görevinin ardından 2010 yılında Ankara Vali Yardımcılığına getirildi. Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerini tamamlayan Oduncu, evli ve üç çocuk babası.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Valiler, kararnamesi, merkeze, çekilen, Osmaniye, Valisi, Celalettin, Cerrahın,
Yorumlar
Haber Yazılımı