Haber Detayı
22 Ekim 2015 - Perşembe 16:36
 
“Hepimiz Merak Ediyoruz”
Afyonkarahisar Chp Merkez İlçe Başkanı Kemal Demirkırkan eleştirilere cevap verdi
Siyaset Haberi
“Hepimiz Merak Ediyoruz”

Demirkırkannın açıklamaları şu şekilde  AKP Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya rahmetli İnönü üzerinden CHP’yi eleştirirken, kafalarının hala 60 yıl geriden geldiğini göstermiş. Her seçim döneminde olduğu gibi Din-Siyaset ilişkisi ile oy devşirmeye çalışmış. Kendileri sürekli olarak din istismarı ile siyaset yapan bir partiye mensup olduklarından ve laiklik ilkesini benimseme gibi problemleri olmadığından olsa gerek, Allahın ve Peygamberimizin adını siyaset meydanlarında ulu orta ağzına almayan, ibadetin Allah’la kul arasında olduğuna inanan insanları anlamakta güçlük çektiği çok açıktır. Adnan Menderesle birlikte başlayan, yıllardan beri devam eden AKP iktidarı ile ayyuka çıkan din bezirganlığına karşın laik çizgisinden hiç sapmayan, Atatürk ilke ve inkılaplarından ödün vermeyen, inancının gereklerini (olması gerektiği gibi) gizlice yerine getiren İsmet Paşa bir konuşmasında şöyle demiştir: “En önemli olan din istismarıdır. Türk’ü Türk’e, Müslüman’ı Müslüman’a düşman eden, din istismarıdır. Bugünkü iktidar din sömürmesini daha kırıcı, daha yaygın, vatanı sarsıcı bir şekilde kullanmaktadır…”

 

Sayın Özkaya; Rahmetli İsmet İnönü bir politikacının din bezirganlığı yapmadan da Müslüman olabileceğini gösteren en iyi örneklerden birisidir. Sizler, İsmet Paşa’nın Ankara Çankaya Merkez Camisini kendi imkanlarıyla yaptırmasını ancak çocuklarından başka kimsenin bunu bilmemesini, reklam yapmamasını anlayamazsınız. Sizler, 1950 lerden bu yana her fırsatta dini siyasete alet ederken, camilerin içinde siyaset yaparken, seçim broşürlerinizde bile dini istismar ederken bu insanların neden böyle davrandığını anlayamazsınız.

 

Sizler, arkadaşınız her Cuma internetten bir ayet indirip “bakara-makara diyerek sallıyorum” derken, dönemin Başbakan’ının Allah’ın tüm vasıflarını üzerinde taşıdığını iddia ederken, O’nu Peygamber ilan ederken ne yaptınız? Nasıl eleştirdiniz? Ayakkabı kutularının içinde gelen milyon dolarlarla sadece yetimin değil tüm vatandaşlarımızın hakları yenilirken, akıl almaz paralara alınan saatleri hediye olarak kabul ederken ne yaptınız, neler söylediniz? Hepimiz merak ediyoruz.  Her seçim döneminde sizlerin Cumhuriyeti’ni kuran devrimcileri dilinize pelesenk etmenizi anlamak kolay. Ancak siz bu kahramanların tırnağı dahi olamazsınız. Onlar, bütün dünyaya örnek olacak şekilde emperyalist güçleri Anadolu’dan kovaladılar. Cezayir’den Afganistan’a, Hindistan’a kadar bütün mazlumların gerçek umudu oldular. Bu ülke insanının saf ve temiz duygularıyla oynamadan geleceklerini hazırladılar. Tüm dünyaya örnek olacak gerçek bir halk devrimiyle ülkemize Demokrasiyi ve Cumhuriyeti getirerek medeniyete giden yolların kapılarını ardına kadar açtılar. Unutmayın ki, bizler Müslüman olarak yaşamayı sizlerin sürekli eleştirdiği bu kahramanlara ve CHP’ye borçluyuz. Onlar, sırf iktidar olmak için, kişisel çıkarları için dini siyasete alet etmediler. Onların yolunda ilerleyen bizlerden de bunları duymayacaksınız.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Hepimiz, Merak, Ediyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı