Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 21:43
 
Her türlü baskıya rağmen "hayır" çıkacak
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek referandumda, iktidarın tüm baskılarına, devletin tüm imkanlarının seferber edilmesine rağmen sandıktan "Hayır" oyunun çıkacağını belirtti.
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan, CHP İl Başkanlığı'nda düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP İl Saymanı Ömer Bıçak'ın da katıldığı basın toplantısında Demirkırkan, her türlü baskıya rağmen 16 Nisan'da "Hayır" oyunun çıkacağını belirtti. Demirkırkan'ın açıklaması şöyle:

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan ve Uzman Onbaşı Zinnur Ezim’e Allah’tan rahmet yakınlarına ve ulusumuza başsağlığı dilerim.

Önceki kaybettiğimiz sanatçı, yazar, televizyoncu ama önce insan Tayfun Talipoğlu’na Allahtan rahmet Yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

Türk lirası son 4 ayda % 25 değer kaybetti. İşsizlik 12.7 ye yükseldi. İMF’ye 23.5 milyar dolar ödedim diye övünenlerin döneminde Türkiye’nin dış borcu 3 kattan fazla artarak 417 milyar dolara çıktı. Bu dönemde  668 bin kişi daha işsiz kalarak toplam işsiz sayısı 3 milyon 872 bin kişi oldu. Aralık 2016 döneminde herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı %32,7 olarak gerçekleşti.  Yani ülkemizde çalışanların 1/3 ü kayıt dışı çalışıyor.

Ekonomi harap haldeyken yeni Anayasada ekonomiyle ilgili ne var. Hi.bir şey olmadığı gibi burada da tek adama endekslenen bir bütçe var. Parlamenter demokrasilerde bütçe yapma yetkisi meclisindir. Önerilen Anayasa değişikliği ile Bütçeyi Başkan yapacak, meclise sunacaktır. Eğer Meclis önerilen bütçeyi kabul etmezse geçen yılın bütçesi yeniden değerlenme oranında artırılarak devam edilecektir. Yani diğer bir ifadeyle meclisin bütçe konusunda son ve belirleyici söz söyleme hakkı elinden alınmaktadır. Ülkenin %100’ünden toplanan vergiler % 51 oy alan bir kişi tarafından belirlenecektir. 645 milyar miyar liralık bütçe tek kişinin insafına ve yönetimine bırakılacak. Milletin vergilerinden toplanan paralar milletin konrtrolünden çıkacak. İşçinin, memurun ve emeklinin  ne kadar maaş alacağına, çiftçinin ürettiği malların taban fiyatına, buğday, arpa, pancar, fındık çay, üzüm fiyatlarını bir tek kişi belirleyecek. Kimsenin buna müdahale hakkı olmayacak. Hatta meclisin dahi müdahale hakkı olmayacak. Anayasa’nın 161 maddesinde yapılan değişiklikle Meclis görüşmeleri sırasında  “milletvekilleri, gider artırıcı veya gelirleri azaltıcı önerilerde bulunamazlar.”  Önerisi getirilmektedir. Yani Başkanın önerdiği bütçe mecliste görüşülürken milletvekilleri gider artırıcı yani ücretliye zam yapalım, süt ve taban fiyatlarını artıralım, emekliye iki maaş ikramiye verelim diyemeyecek. Ya da gelir azaltıcı yani Bağkur borçlarına af getirelim, askeri ücreti vergi dışı bırakalım, KDV yada ÖTV’yi düşürelim diyemeyecek. Yani milletvekilleri vatandaş lehine değişiklik önergesi veremeyecek.

Piyasaların, ücretlerin, maaşların ne olacağı tek adamın keyfine kurban edilemez. Başkanlık sistemi ile yönetilen ülkelerde son 25 yılın ortalama enflasyon oranı yüzde 57’dir. Parlamenter demokratik sistemle yönetilen ülkelerde ortalama enflasyon oranı ise yüzde 3’tür. Kişi başına gelir de ise tek adam yönetimlerinde 4 bin 700 dolar, Türkiye gibi parlamenter demokratik yönetimle idare edilen ülkelerin ortalaması da 35 bin dolardır. Ekonominin nasıl yönetileceği bir kişinin keyfine bırakılamaz.

Çiftçimiz köylümüz emekçimiz vatanın özgürlüğün ekmeğini kimseye kaptırmaz. Vatanın tapusunu ve ekmeğini Tek Adama da kaptırmayacaktır.

Ülkemizde şu anda OHAL şartlarının getirdiği olumsuz şartlara ilave olarak tarafların eşit şartlar altında yarışmadığı bir seçim geçirmektedir.

Devletin uçağıyla, arabasıyla, parasıyla tüm imkanlarıyla EVET kampanyası yürütenlere milletimiz vicdanının sesini dinleyerek HAYIR diyecek.

TRT 1’de muhalefetten bir lider gören oldu mu? Yerel televizyonlarda Onların basın açıklamaları dahi canlı yayınlanmıyor mu? İnternet ve gazete sayfalarının haberlerinde muhalefeti gören oluyor mu?

Bizim arkamızda devlet yok, zorla korkutularak maddi ve manevi yardım veren işadamlarımız yok. Ama bizim ülkemizin aydınlık geleceğine dair inancımız var. Ev ev, sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak, insanlarımıza tek tek dokunarak, uzun uzun anlatarak, sohbet ederek mücadelemize devam ediyoruz. Onlar saraylarda oturup, devletin uçaklarıyla dolaşsınlar bizler halkımızla iç içe kol kola yolumuza devam edeceğiz.

Sayın başkan saadet partisinin nasıl CHP ile birlikte olduğunu anlayamadığını ifade etmiş. 1974 yılında TC 37 hükümetini Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan kurdu. Bu hükümet Türkiye tarihine altın harflerle yazılan Kıbrıs Barış harekatını gerçekleştirdi. Sözde değil, özde kahramanlık yaptı. Vatan menfaati için bir araya gelmenin en güzel örneğini verdi. Bugün de ülkemizin üzerinde Cumhuriyetimizin üzerinde, demokrasimizin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. Gerçek vatanseverler vatan için, millet için hiç tereddüt etmeden bir araya geliyor. Siz bunu anlayamazsınız. Bu vatan sevgisidir. STK’larla otel salonlarında yaptığınız kahvaltılara, içinizdeki Hayırcıları ikna etmek için verdiğiniz  akşam yemeklerine, içinizdeki FETÖ’cüleri kamufle etmek için yaptığınız abudik gubidik işlere benzemez. Çünkü burada rant yok. Burada tüm baskıları göze alan, medyanın tüm kollarının zapt edildiği bir dönemde kıt imkanlarla savaş veren insanların inancı var, azmi var.. Bizim “gönlümüze ferahlık verecek, işimizi kolaylaştıracak, gücümüzü artıracak bir  değil binlerce yardımcımız” var. Hiç tereddütümüz yok. Harun olmak için gelip Karun olanlar bunu anlayamazlar.

Şuhut’ta 20 gün önceden aldığımız izne rağmen miting saatini değiştirmeye ve iptal ettirmeye çalışanlara, Sandıklıda sürekli yırtılan bilboard resimlerine, merkezde belediye anonslarının yapılmamasına rağmen Hayır çıkacak. İstediğiniz baskıyı yapmaya devam edin.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: afyon haber,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
"Aylık kazanç borç ödemeye yetmiyor"
“Kadınlar karar aldığın karşısında kimse duramaz”
Köksal sordu, Bakan Eroğlu doğruladı;
“Türkiye artık eski Türkiye değil”
Saadet partisi işiklar kasabasi ve karaaslan köyü ziyaret ettiler
“Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’a geliyor”
Ülkücü hafıza çalışmalarına başladı
Milletvekili Özkal, insan hakları toplantısına katıldı
Bolvadin İYİ Parti 1. Olağan İlçe Kongresi Yapıldı
2019 TÜRKİYE İÇİN MİLAT OLACAK
CHP’yi dinleyeceksiniz
İyi parti merkez ilçe 1. olağan kongresi yapıldı
MHP Şaha kalktı
YERLİ OTOMOBİL PROJESİ ÜLKEMİZİN GURURU OLACAKTIR
Köksal, masal kitabındaki skandalı gündeme taşıdı
HAK ile helal sertifikaları dünya çapında tanınacak
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ BAŞINA DEVLETİNE MİLLETİNE BAĞLI BÖLÜCÜ VE AYRIŞTIRICI İNSANLARDAN SEÇİLMEMELİDİR
Taşeron’a, emekliye verilen sözler ne oldu?
MİLLET PARTİSİ SELAHATTİN GENÇ DEDİ
Şehidimizin ailesine başsağlığı
Devlet, parti devleti oluyor
Parlamenter sistemden yana olan 25 milyon kişi var
Aziz türk milleti’ne teşekkür ediyoruz
Hak, hukuk, adalet tek adama teslim edilecek
Köksalda, dur durak yok
Anayasa değişikliği parlamentoya darbedir
15 Yıldır hangi kanunu çıkaramadınız?
Özkal, cumhurbaşkanlığı sistemi halk egemenliğinin sigortası
''Yaşanabilir bir türkiye, yeniden büyük türkiye, yeni bir dünya ''
Sanayi esnafı 16 nisan’da ‘evet’ deneme hazır
Özkal’dan, emirdağ’da çıkartması
“Büyüklerimize hürmet kararımız evet”
"Türkiye, 'başkan ve adamları' ülkesi olmayacak"
Gazi ve şehit yakınlarını başımızın tacı
İşte o gün yeniden "çanakkale geçilmez" olacak
Özkal, çocuklarınızı ve torunlarınızın geleceğini düşünerek karar verin
Ak parti down sendromlu çocukları unutmadı
"Ülkemizde demokrasi 'hayır'la kazanacak"
Kılıçdaroğlu hayır diyecek de yıldırım ne diyecek?
STK Toplantısında ali özkaya konuştu
Afyon pab’dan çanakkale faaliyeti
Evet, sonu belirsiz bir macera olacak
BAKAN EROĞLU, İLÇELER'E TESİSLER KAZANDIRMAYA DEVAM EDİYOR
Polis meslek eğitim merkezi 18. dönem mezununu verdi
Gaz yedik, haram yemedik
Özkal gönülleri fethetti
AFDOS Çanakkale şehitleri anısına yürüdü
Özkal, meslektaşlarından ‘evet’ sözü aldı
Cumhurbaşkanını göreceğim diye gazi oldu
Bacağını kesilmekten böyle kurtardılar
Ulusal Gazeteler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
47
52
6
2
15
23
2
Medipol Başakşehir
46
41
4
4
14
22
3
Fenerbahçe
44
44
2
8
12
22
4
Beşiktaş
41
41
3
8
11
22
5
Kayserispor
38
33
5
8
10
23
6
Trabzonspor
36
38
5
9
9
23
7
Sivasspor
34
30
8
4
10
22
8
Göztepe
33
35
7
6
9
22
9
Akhisarspor
30
31
9
6
8
23
10
Kasımpaşa
29
36
10
5
8
23
11
Yeni Malatyaspor
28
24
8
7
7
22
12
Bursaspor
27
31
10
6
7
23
13
Gençlerbirliği
25
29
9
7
6
22
14
Antalyaspor
24
26
10
6
6
22
15
Alanyaspor
21
35
14
3
6
23
16
Atiker Konyaspor
21
23
12
6
5
23
17
Osmanlıspor FK
19
31
13
4
5
22
18
Kardemir Karabükspor
12
15
16
3
3
22

TRT Spor Haberler

En Son Haberler  |  Spor Toto Süper Lig
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv