Haber Detayı
30 Temmuz 2013 - Salı 06:25
 
"Hükümetimizin Verdiği Kararlara Saygılıyız"
Türkiye Muhtarlar Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Süleyman Akagündüz, kısa süre içerisinde Afyonkarahisar Merkez'de kapatılacak olan toplam 33 mahalle hakkında görüşlerini bildirdi.
Siyaset Haberi

Akagündüz; "Bilindiği üzere hükümetimiz, nüfusu bin kişiden az olan mahalleleri kapatma kararı almış. Bizim sadece bin değil 500 kişilik ya da 60 kişilik mahallelerimiz var. Geçmiş dönemimizin insanları bu mahalleleri kapatmak için belli düşüncelerde bulunmamışlar. Şu ana baktığımız zaman bu mahallelerimizin küçülmesi demek bir tarihinde yok olması anlamına geliyor" dedi.

“Tarihi Mahallelerimiz Var”

Açıklamalarına devam eden Akagündüz; "İlimizde kapanacak mahallelerimiz arasında içerisinde tarihi eser barındıranlarda var. Bunlardan bazıları türbe, mısri, örenbağ, çavuşbaş bu mahallelerimiz tarih" dedi.  Süleyman Akagündüz,; "Hükümetimizin verdiği kararlar neticesinde verdiği kararlara saygılıyız. Mahallelerimiz kapanacaksa kapansın fakat tarihimizi kapatmasınlar benim tek düşüncem bu. Kalemiz nasıl duruyor ise bu tarihlerimizin de yerinde durmasını istiyorum" diye konuştu.

"Verilen Kararların Daha Adaletli Olması Gerekiyor"

Belediye Başkanı başta olmak üzere muhtarlarında hükümetin vereceği her türlü karara saygı duyacaklarını da belirten Akagündüz; "Tarihimizin yok olmaması için mahalle isimlerinin kapanılmaması taraftarıyım" dedi.  Akagündüz, Hükümetin almış olduğu kararın daha adaletli bir şekilde yapılması gerektiğini de hatırlattı.

"Tarih İle Yaşayan Mahallelerimize Önem Verilmeli"

Afyonkarahisar'da kapanacak mahalleler arasında tarihi eserler olan mahalleler olduğunu da belirten Türkiye Muhtarlar Derneği Şube Başkanı Süleyman Akagündüz; "Kapanacak mahallelerimiz arasında Çavuşbaş, Türbe, Gökçe mahalleleri yer alıyor. Kısacası ilimizde yeni türemiş mahallelerden çok tarih ile iç içe yaşayan mahallelerimize önem verilmesini düşünmekteyim" ifadelerini kullandı.

Onlarda Şikayetçi

Hükümetin aldığı karar neticesinde nüfusu bin'in altında olan mahallelerin kapatılmasına Afyonkarahisar'ın sayılı mahallelerinden olan Çavuşbaş ve Gökçe Mahalleleri muhtarları Ali Dindoruk ile Kemal Akman'da mahallelerinin kapatılması konusunda şikayetçi durumdalar.  Hükümet tarafından alınan kararları saygı ile karşıladıklarını ancak ortada büyük bir şekilde adaletsizlik olduğunun da altını çizen muhtarlar, yetkililerin bu yanlışı bir an önce düzeltmelerini dile getirdiler.>>görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Muhtarlar, Derneği, Afyonkarahisar, Şube, Başkanı, Süleyman, Akagündüz,
Yorumlar
Haber Yazılımı