Haber Detayı
08 Kasım 2016 - Salı 16:53
 
İGM’DE SPOR’DA ŞİDDET MASAYA YATIRILIYOR!
İl Genel Meclisi, (İGM) Afyonkarahisar’daki spor müsabakalarındaki şiddetin ve kötü tezahüratın önlenmesi için ihtisas komisyonunda hazırlanan raporu meclis gündeminde ele alarak, oy birliğiyle kabul etti.
Spor Haberi
İGM’DE SPOR’DA ŞİDDET MASAYA YATIRILIYOR!

İGM Kasım ayı toplantılarının 7. birleşimi ihtisas komisyonlarından gelen gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti.  Salih Sel, başkanlığında gerçekleşen toplantıda ihtisas komisyonlarından gelen ‘spor’da şiddet raporu’ mecliste görüşüldü. Komisyondan sevk edilen önergenin içeriğinde Afyonkarahisar’da gerçekleşen spor müsabakalarında yaşanan şiddet ve çirkin tezahüratların altında yatan sebepler yer alıyor.

“Keçeci’nin sunum yapması bekleniyor”

Spor’da şiddet ve çirkin tezahüratların önlenmesi için İGM’ye sunulan raporda, eğitim çalışmalarının yanı sıra, müsabakalara biletsiz seyirci alınmaması, stadyum ve spor alanlarında gerekli emniyet tedbirlerin alınması, Kadın taraftarların spor müsabakalarındaki sayısının artırılması, medyanın taraftarlar arasında kışkırtıcı tutumunun önlenmesi, görsel afiş ve haberlerle basın işbirliği çalışmaların yapılması yer aldı. Oy birliğiyle kabul edilen gündem maddesi için bugün Afyonkarahisar İGM Üyesi Cevdet Keçeci’nin bir sunum yapması bekleniyor.

“Organ bağışında farkındalık yaratalım”

Organ Bağışı Haftası dolayısıyla AK Parti İGM Üyesi Ahmet Kocakulak da farkındalık yaratmak adına bir basın açıklaması yapılmasın önerisinde bulundu.  Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kocakulak, şöyle konuştu:

 

“Organ bağışıyla ilgili insanlarımızda ön yargı var. Ülkemizde ve Afyonkarahisar’da organ bulmakta çok zorluklar çekiliyor.  Bu konunun gündem maddesi olarak, tüm üyelerimizin destek vereceğini düşünüyorum. Burada amacımız toplum önünde bir farkındalık yaratmaktadır.” dedi.  Öte yandan mecliste oy birliyle kabul edilen gündem maddeleri ilgili komisyonlara sevk edildi.>>>Arif Yavuz (İzinsiz Kullanılamaz)

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı