Haber Detayı
17 Ağustos 2013 - Cumartesi 00:00
 
İkinci etap tamamlandı
Sit alanı içerisinde bulunan 19 mahallenin altyapı yenileme çalışmalarının ikinci etabı olan Çavuşbaş, Çavuşoğlu ve Camikebir mahalleleri içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yenileme çalışmaları tamamlandı.
Gündem Haberi
İkinci etap tamamlandı

Çavuşbaş, Çavuşoğlu ve Camikebir mahalleleri içme suyu ve kanalizasyon şebekesi yenileme işi kapsamında; 2 bin 765 metre HDPE 100 içme suyu ana boru hattı, 3 bin 508 metre PPRC içme suyu abone hattı, 2 bin 613 metre KORİGE kanalizasyon ana şebeke hattı ve bin 196 metre KORİGE kanalizasyon abone hattı döşenerek tamamlandı.İşin tamamlanmasıyla beraber toplam 6273 mt içme suyu ve 3809 mt kanalizasyon şebeke hattı yenilendi.

Borular ömrünü tamamlamış

Yenileme çalışmaları sırasında çıkan ve vatandaşları bugüne kadar su içtiği ana boru ve abone borularının aşırı eskimiş, paslanmış ve kullanılmaz hale geldiği dikkatlerden kaçmadı. Bu bölgelerdeki; ekonomik ömrünü tamamlamış olan pik ve asbest içme suyu borularının tamamı iptal edilerek tüm vatandaşlarımızın bina abone boruları da yenilendi. Yine mevcut ihtiyacı karşılayamayan ya da eski taş kanal olan kanalizasyon şebekeleri ile parsel bağlantıları yenilenerek bu bölgedeki alt yapı çalışmaları tamamladı.>> Görüntü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sit, alanı, içerisinde, bulunan, 19, mahallenin, altyapı, yenileme, çalışmaların
Yorumlar
Haber Yazılımı