Haber Detayı
20 Ekim 2015 - Salı 16:22
 
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na yönelik muhalefetin yaptığı eleştirilere tepki gösteren İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu, “Sayın bakanımız bu seçim döneminde sadece temel atma ya da açılış yapsaydı belki muhalefet bunda haklı olabilirdi. Ama bakanımız seçim sürecinden önce de dini ve milli bayramlarda projelerini açıklayarak böyle temel atma ve açılış törenleri yapmıştır” dedi.
Siyaset Haberi
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

AK Parti Afyonkarahisar il Başkanlığı tarafından her hafta Salı günleri düzenlenen basın toplantıları bu haftada devam etti. İl Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutumlu ve Mustafa Ötken, toplantıda parti çalışmaları ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken, Tunceli’de PKK terör örgütü tarafından yola döşenen mayının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek’e Allah’tan rahmet diledi. PKK terör örgütü bitirilesiye kadar operasyonların devam edeceğini belirten Ötken, “Ülkemizi bölmek ve kaosa sürüklemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bütün hainlere ve fitnelere karşı dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz” dedi.

TEŞKİLATIMIZ YOĞUN BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDE

AK Parti İl Başkanlığı olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilerde veren Tanıtım ve Medya Başkanı Mustafa Ötken, konuşmasını şöyle sürdürdü; “AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olarak teşkilatımız ve Milletvekili adaylarımızla birlikte 1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Milletvekili adaylarımız ilçe, belde, köy ve mahallelerde sıkmadık el çalmadık kapı bırakmadan milletimizle kucaklaşıyorlar. Milletvekili adayımız Merkezde mahallelerdeki bayanlarımızla bir araya geliyor ve ev ziyaretlerinde bulunuyor. Milletvekilimiz Av. Ali Özkaya’da Dinar ve bölgesinin yanı sıra diğer ilçelerde çalışmalar yürütüyor. Milletvekili adayımız Mehmet Koca, Bolvadin, Sultandağı, Çay, Çobanlar ve diğer ilçelerimizi dolaşarak halkımızın taleplerini dinliyor. Milletvekili adayımız Cengiz Sağlam ise Emirdağ bölgesindeki yoğun çalışmasını diğer ilçelerde de sürdürüyor. Hocalar, Kızılören, Dinar, Dazkırı gibi ilçelerimizde de çalışmalar yürüttü ve yürütüyor.”

TESİSLER HALKIMIZIN HİZMETİNE AÇILIYOR

Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu’nun Afyonkarahisar genelinde bir çok tesisin açılışını ve temelini attığını ifade eden Ötken, sadece Afyonkarahisar merkezine 115 Milyon TL tutarında 46 tesisin açılış ve temel atmasının gerçekleştiğini vurguladı. Ötken, “Bakanımız Veysel Eroğlu ile toplu temel atma ve açılış törenleri ile ilimizi yatırım yağmuruna tuttu. Sultandağı ilçemizde 27 Milyon TL’lik 15 tesisin temeli ve açılışını yaptı. Ayrıca Çay ilçemizde ise 50 Milyon TL tutarında 14 dev tesisleri hizmete açarak temellerini attı.  Yine Bakanımız Veysel Eroğlu, geçtiğimiz Pazar günü merkezde düzenlenen temel atma ve açılış törenleri ile 115 Milyon TL tutarındaki 46 tesisin temelini atarak hizmete açtı.  Görüldüğü gibi bakanımız gece gündüz demeden milletimiz için çalışıyor.  Bakanımız, İl Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız, Milletvekili adaylarımız Sandıklı’da ilçe başkanlığımız tarafından düzenlenen muhtarlarla buluşma toplantısına katıldılar. Burada Bakanımız muhtarlarımıza hitap etti” diye konuştu.

BAKANIMIZ HER ZAMAN HALKINI DÜŞÜNÜYOR

AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, muhalefet partilerinin Bakan Eroğlu ile ilgili tesisi açılış ve temel atma törenleri üzerinden yaptıkları eleştirilere tepki gösterdi. Tutumlu açıklamasında şunları söyledi: “1 Kasım’a giden süreçte milletimizi rahatsız eden, milletimizi yaralayan bizi üzen olaylar yaşansa da genel olarak sakin bir seçim süreci geçirilmesinden dolayı, siyasi partilerinde bu anlamda sağduyulu davranmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Fakat zaman zaman siyaset dışı tutulması gereken Afyonkarahisar’da yapılan hizmetlerin sadece bir eleştiri getirilmesi adına zikir edilmesinden rahatsızlık duyduğumuz da belirtmek isterim. Biliyorsunuz Orman ve Su İşleri bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TBMM’ye girdikten sonra bütün kabinelerde yer alan ve kesintisiz bakanlık yapan bir siyasetçidir. Bu özelliği ile de kendisi ilimizde ve Türkiye genelinde büyük hizmetler yapmaktadır. Eğer sayın bakanımız bu seçim döneminde sadece temel atma ya da açılış yapsaydı belki muhalefet bunda haklı olabilirdi. Ama bakanımız seçim sürecinden önce de dini ve milli bayramlarda projelerini açıklayarak böyle temel atma ve açılış törenleri yapmıştır. Bakan Eroğlu ilimizin gelişmesine çevrenin güzelleşmesine sulamaya açılan tarım alanlarının miktarının artması ile gelir seviyesinin yükselmesine büyük katkılar sağlamıştır. Akaraçay’da gezen, Kent Ormanı’na çıkan ya da hastane de tedavi olan insanlar bu hizmetleri inkar etmeyecektir. Bakan Eroğlu sadece kendi bakanlığı ile yürütülen işlerde değil diğer bakanlıklar aracılığı ile de yapılan hizmetleri bizzat takip edip yapılması için büyük uğraşlar veren bir insandır. Bundan sonra Afyon tarihi yazılırken Bakan Eroğlu’nun ismi özel bir yer teşkil edecektir.” Yapılan konuşmaların ardından Tutumlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İL, BAŞKAN, YARDIMCISI, TUTUMLU,, ELEŞTİRİLERE, CEVAP, VERDİ, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
İL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUMLU, ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ
Yorumlar
Haber Yazılımı