Haber Detayı
25 Şubat 2018 - Pazar 15:37
 
internetten borsa oynamak
Borsa nasıl oynanır sorusunun cevabını bireysel yatırımcılar iki farklı nedenle ararlar bu nedelerden birisi borsa oynayabilmek için neler yapılması gerektiği diğeri ise borsada para kazanmak için neler yapılması gerektiğidir.Bu yazımızda her iki konuda da borsa nasıl oynanır sorusunun cevabını sizlere vermeye çalışacağız.
Ekonomi Haberi


Borsa Nasıl Oynanır ? Borsadan Nasıl Kazanç Elde Edilir ?

 

Borsa, hisse senedi alım-satımlarıyla kazancı temel edinen bir yatırım türüdür. Borsa piyasasında yerini alan her şirketin hisse senetleri yatırımcılar tarafından alınıp satılabilir. Alınan hisse senetlerinin borsa değeri her an değişim içerisinde olduğu için yatırımcılar aldıkları hisse senetlerini, daha yüksek değerlerden satarak kazanç elde etmeyi amaçlar. Alınan hisse senedinin değeri, şirketin içerisinde bulunduğu ekonomik durumlara, planlamalarına göre değişeceği için yatırımcıların hisse senedi aldıkları şirketi çok yakından takip etmesi gerekir. İyi bir analizle alınıp, yine çok iyi bir analiz eşliğinde satılan hisse senetleri yatırımcısına kazanç elde ettirebilir.

Uzmanların şirket hakkındaki yorumları, şirketin içerisinde bulunduğu geleceğe dönük politika, hissedarlarına karşı yürüttüğü faaliyetler yatırımcılar tarafından analiz edilmesi gereken konuların başlıcalarıdır.

 

Borsa nasıl  oynanır konusunda

borsa da iki türlü kazançtan bahsetmek mümkündür. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni hisse senedi alım satımlarından elde edilen kazançtır. Yatırımcı uygun fiyatlardan aldığı hisse senetlerini, satabileceği en yüksek fiyattan satmaya çalışır. Hisse senedinden kazanç elde edebilmek için günün her anı piyasayı takip etmek, hisse senedi değerlerini devamlı analiz etmek gerekir. İkinci tür kazanç ise temettü ile elde edilen kazançtır. Her şirket hissedarlarına yıl sonunda elde ettiği kazançlarını, aldıkları hisse senedi oranında paylaştırır. Temettü yatırımcının aldığı hisse senedini şirketin olumlu gidişatına göre satmaması ve şirket yıl sonu bilançolarından hak talep etmesini temel edinen bir kazançtır. Temettü ile kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar, hisse senedi alacakları şirketi oldukça yakından takip ederek, geleceğe dönük mantıklı tahminler yürütmelidir. Temettü yatırımcısı bunlara bağlı kaldığı sürece daha çok kazanç elde edebilir.

 

Bu Gün Burada Borsa Nasıl Oynanır Sorusuna Cevap Olarak Borsa  Oynamanın En Sık Kullanılan İki Yönteminden  Bahsedeceğiz

 

İnternet Üzerinden Borsa Oynamanın Bir Yolu İnternet Bankacılığıdır

 

Borsa nasıl oynanır sorusunun ilk cevabı olan bu yöntemde İnternet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerde yatırım yapmanız mümkündür. Bunun için öncelikle İnternet Bankacılığı hesabınızdan  Borsa Takibi yapabilmeniz  için yatırım hesabı açtırmanız gerekir daha sonra bu yatırım hesabının aktif  hale getirilerek online işlem yapabilmeniz  için “ Sözleşme” imzalamanız gerekmektedir,bu işlemler tamamlandıktan sonra artık internet bankacılığı hesabınızın online işlemler menüsü yatırım hesabınızı kullanarak alım ve satım yapabilirsiniz. Almak istediğiniz hisse senedinin ait olduğu şirketin kodunu hesap sayfasındaki enstrüman listedinden bularak ve almak istediğiniz lot adedini belirterek alım talimatı verebilirsiniz. Bu yöntemle

, ister kısa, ister orta, isterseniz de uzun vadeli alım satım işlemi yapabilirsiniz .Bu işlemler için bankanız belirli bir komüsyon alır.

 

En Çok Tercih Edilen Bir Diğer Yöntem İse Aracı Kurumlar Vasıtası İle Borsa Oynamaktır

 

Borsa nasıl oynanır sorusunun ikinci cevabı olan bu yöntemde de internet bankacılığında olduğu gibi bir hesap açtırarak ve kurumların sağladığı programları bilgisayarınıza kurarak piyasayı takip edip işlem yapabilir veya dilerseniz size özel brokerınızla  telefonda görüşüp ,piyasa verilerini ne zaman isterseniz öğrenip alım satım talimatı verebilirsiniz.

Eskiden insanlar  yatırım yapmak istediklerinde  borsa salonlarına giderek piyasayı burada  takip ettikten sonra  bankaya gidip yatırımlarını  yaparlardı. Bu şekilde  borsa oynamak oldukça vakit almakta, zahmetli olmaktaydı. Şimdi ise bu zahmetli ve vakit kaybettiren sistem yerine teknolojinin sunduğu imkanlarla  bir çok alanda olduğu gibi bilgisayar ekranı başında izleyip yatırım yapmak mümkün. Borsa nasıl oynanır sorusunun cevabının aradan geçen zamanda bu kadar  kolaylaşması ile  birlikte günümüzde borsa oynayanların sayısında da çok ciddi bir artış yaşanmıştır ve bu artış hızla da devam etmektedir.

 

 

 

Borsa Tüyoları ile Borsa Nasıl Oynanır ? Oynanmalı mıdır?

 

Borsa nasıl oynanır ’ın cevabını ararken bu cevaplardan birisidir elbette tüyolar ile borsa oynamak. Fakat doğrumu yanlış mı ne kadar tercih edilmeli bu sizin vereceğiniz bir karardır.  Borsa tüyoları birçok yerde duyulabileceği gibi günümüzde daha ziyade sosyal paylaşım platformlarında dolaşan söylentilerden edinilir . Bu şekilde edinilen tüyolar birincisi zaten o platformdan faydalanan tüm okuyucuların bilgisine sunulacağı için size ne kadar yararlı olacağı muammadır ve belirtmek gerekir ki siz bu dedikoduyu veya tüyoyu duyana kadar muhtemelen bu hisse zaten kazanacağı değeri kazanmış yapacağı kadar prim yapmış olacaktır. Ayrıca borsa tüyoları bu platformlarda asılsız dedikodulardan ibaret olabilir. Hisse senetlerine değer kazandırmak isteyen hisse sahibi veya yatırımcılar piyasada hisse senetlerinin değer kazanacağı yönünde tüyolar ortaya çıkmasını sağlayarak hisse senetlerine talebi artırma ve bu sayede kazanç elde etme arayışı içerisine girmiş olabilir ve bu artık günümüzde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Böyle bir durumda bu tüyolara güvenerek hisse senedini aldıktan sonra, yükselmesini bekliyorken tam aksine hissenin ya direkt düşüşe geçtiğini yada kısa bir yükselişin ardında ciddi bir düşüşe geçtiğini görmeniz kuvvetle muhtemeldir. Bu durumda borsa tüyoları ile borsada para kazanmak isteyen sizler, bu asılsız tüyo aksiyonunun oyununa gelmiş ve zarar etmiş olacaksınız. Güvenilebilecek, mutlaka kazanç getirecek olan borsa tüyoları, hisse tüyoları nerden bulunur, hangi tüyolara güvenilir, hangilerine güvenilmez gibi sorularında net bir doğru cevabı yoktur ve olamaz. Bu nedenlerden dolayı biz borsa nasıl oynanır sorusuna cevap olarak  bu şekilde edinilen borsa tüyoları ile hisse tüyoları ile borsa oynamayı önermiyoruz .

 

 

Peki Borsada Para Kazanmak İçin Borsa Nasıl Oynanmalıdır ?

 

 

Borsa nasıl oynanır sorusunu kendimize sorarken aslında bir taraftan da borsaya oynayan herkes ne yapıyor bunu düşünmek  gerekir. Borsada doğru hamle yapsalar bile herkesin yaptığını mı yapmak önemli ?

Borsa öyle bir şeydir ki bir pay düşünün ,büyük bir pay ve bir kalabalığın içerisindesiniz, hedefi belirlediniz ,doğru hedef ve hep birlikte paya doğru hareket ettiniz büyük payı paylaşan büyük bir kalabalıksımız siz, elde ettiğiniz ne olacak ya da size bir şey kalacak mı ? Diğer taraftan bireysel çabalarınız ve analizleriniz ile kendinizin veya az sayıda kişinin bulduğu önemli bir kaynak düşünün, bu durumda kazancınız ne olur?

Bu nedenlerden dolayı borsa nasıl oynanır sorusunun cevabı bir tane değildir ,borsa nasıl oynanır ’ ın doğru olan birden çok cevabı vardır ve/ fakat size en iyi kazancı getirecek olan borsa nasıl oynanır ‘ın hangi cevabı olduğudur. Bir danışmanlık hizmeti ile borsa oynamak mı istiyorsunuz ya da tüyolar ile dedikodular ile mi borsa oynamak istiyorsunuz? Bu durum da tüyolar ne kadar doğru dedikodular ne kadar gerçeği yansıtıyor  veya bunlar doğru ise payın ne kadarına yetişebildiniz ve ne kadarını alacaksınız ? İşte bu yüzden biz hep eğitimle, kendi analizlerinizi yapabilecek seviyede yetkinliğe ulaşmanızı, borsa nasıl oynanır sorusunun cevabını kendiniz verebilecek duruma  gelmenizi öneriyor ve bunun için kaynaklar gösteriyoruz. Özetle sadece borsa nasıl oynanır sorusunun cevabını aramıyor, bunun yerine  borsada para kazanmak için ve iyi kazanmak için borsa nasıl oynanır ‘ın cevabını arıyorsanız bunun için sürü ile birlikte hareket etmekten sıyrılıp borsayı ,analizleri ve yöntemleri öğrenip bu şekilde oynamanızı öneriyoruz.

Şu anda bunları okuduktan sonra bunu nasıl yapacağınızı borsayı bu derecede nasıl öğreneceğinizi kendinize sorduğunuzu biliyoruz .Bu konuda piyasada  borsa nasıl oynanır sorusunun cevabını size bizim belirttiğimiz anlamda öğretecek, içeriğinde özel yöntemlerinde anlatıldığı eğitim kitleri mevcuttur.

Borsada iyi kazançlar elde etmek için borsaya başlamak elbette yeterli değildir. Borsada para kazanmak için borsa ,uzmanlık gerektiren bir yatırım türüdür. Yatırımlarından kazançlar elde edilmesi için günümüzde artık birçok tekniğin yöntemin ve analizin olduğu borsada bu yetkinliklere sahip olmak içinde yardımcı kaynaklar ve eğitimler ortaya çıkmıştır. Uzun yılların verdiği birikimle elde edilebilecek olan bu yöntem ve teknikler artık günümüzde zaten bu tecrübeye uzun yıllarını vererek sahip olmuş uzman borsa yatırımcıları tarafından aktarılan bilgilerin ve bulunduğu borsa eğitimi kitlerinde mevcuttur. Yani aslında zaman ve para kaybedilerek elde edilecek olan bu yetkinlikler borsa eğitimi e-kitapları sayesinde alıcılarına aktarılmaktadır.Borsa eğitimi kitleri Borsa nasıl oynanır sorunun cevabı olmakla kalmayıp aynı zamanda yılların birikimiyle tecrübe edilmiş yöntem ve taktiklerde bulunmaktadır. Borsa nasıl oynanır konusunu ele alan bu eğitim kitapları içerisinde elbette işe yarayanları ve yaramayanları vardır .Borsa nasıl oynanır öğrenirken bu e-kitapların hangilerinden faydalanabileceğinizi eğitim kitaplarını alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve bizim önerilerimizi öğrenmek için ‘’Borsa Eğitimi Kitleri ‘’ konulu yazımızı mutlaka okumanızı öneririz

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ınternetten, borsa, oynamak,
Haber Videosu
Yorumlar
Diğer Haberler
Kuruluş işlemleri için tek durak ofis ATSO
“Milyonlarca doğalgaz abonesi için önemli haber”
blogger para kazanma
Kamu ihale kanunu
Afyonkarahisar’ın Şubat ayı ihracatı arttı
Hazır Ofis Kiralama
Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, Afyonkarahisar’da incelemeler yaptı
Projenin açılış toplantısı yapılacak
Vadafone müşteri hizmetleri telefon numarası
Belediye´den 5 yıldızlı gezici mobil aşevi
Şehrin ekonomik durumu ele alındı
İLİMİZDE COĞRAFİ İŞARETLER TESPİT TOPLANTISI
Afyon mermerleri sergide
Afyonkarahisar’da yerli telefon seferberliği
Emekli maaşı bağlanma süresi kısalıyor
Sicil affından kimler yararlanacak?
Hızlı trenle ankara-afyonkarahisar 1 saat 30 dakika
Yeni bir karaman oluşturmayacağız
Kara listedeki 11 milyon kişiye af geliyor!
KOSGEB Kredisi çıkan esnafa banka şoku!
“Birlik ve beraberlikle kötü günleri aşacağız”
Akrones Thermal Spa Convention Sport Hotel Afyon'a Yeni Bir Hava Kattı
KALKAN ALTINLA YARIŞIYOR !
“CAM’LA DANS EDİYORUZ”
SGK DAN SON GÜNE BIRAKMAYIN UYARISI
AFYONLU İŞ KADINLARI İZMİR FUARINDA
Başkan Özdemir, Yeni Cenaze Nakil Aracı Aldı
Yeni bir karaman olmayacak
İtalya mermer fuarında demokrasi mesajı
Teleferik projesi hazır
Çimento fabrikası şehir merkezinden taşınıyor
Vatandaş Noter Kurasına Kalmak İstemiyor
Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükü azalacak
VATANDAŞ TUREX'İ MUMLA ARIYOR
Türkiyenin kavşak noktasının yeni görüntüsü
DEVLET DÜĞMEYE BASTI! ANNE OLANA 4 BİN 500 LİRA 3 ÇOCUKTA 14 BİN LİRA
Ordu evi'ni merkezden almak istiyoruz
KENT KAFE FARKINI KONUŞTURDU
3. MERMER BLOK MAKİNE FUARI AÇILIYOR
Polonya'ya mermer ihracatı yapılacak
Sahipsiz Pazar Yeri
ŞANLIURFA'DA KURDULAR! LİTRESİ 10 MİLYON DOLAR
Şans bu defa afyonkarahisar'a güldü
Büyükkalecik beldesi girişimci adayları kosgeb girişimcilik sertifikalarını aldılar
Opet temiz tuvalet tırları türkiye turuna afyonkarahisar’da devam ediyor
Dev projenin ihalesi tamam
KUMANDA MERKEZİ’Nİ SAĞLAMLARDA
Vişne üreticisi perişan vişne 1 lira
PTT'den Kredi! PTT Kredi Başvuruları
Kolaylı grup yeniliklerine devam ediyor
Ulusal Gazeteler
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
53
0
6
2
17
25
2
Beşiktaş
50
0
3
8
14
25
3
Medipol Başakşehir
50
0
5
5
15
25
4
Fenerbahçe
47
0
4
8
13
25
5
Kayserispor
41
0
6
8
11
25
6
Trabzonspor
39
0
6
9
10
25
7
Göztepe
39
0
8
6
11
25
8
Sivasspor
38
0
9
5
11
25
9
Yeni Malatyaspor
34
0
9
7
9
25
10
Akhisarspor
33
0
10
6
9
25
11
Kasımpaşa
31
0
11
7
8
26
12
Bursaspor
30
0
11
6
8
25
13
Antalyaspor
28
0
12
7
7
26
14
Antalyaspor
28
0
12
7
7
26
15
Alanyaspor
27
0
14
3
8
25
16
Alanyaspor
27
0
14
3
8
25
17
Osmanlıspor FK
27
0
13
6
7
26
18
Osmanlıspor FK
27
0
13
6
7
26
19
Gençlerbirliği
26
0
11
8
6
25
20
Gençlerbirliği
26
0
11
8
6
25
21
Atiker Konyaspor
21
0
14
6
5
25
22
Atiker Konyaspor
21
0
14
6
5
25
23
Kardemir Karabükspor
12
0
20
3
3
26
24
Kardemir Karabükspor
12
0
20
3
3
26

TRT Spor Haberler

En Son Haberler  |  Spor Toto Süper Lig
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv