Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 11:10
 
“İşimiz hiç kolay değil ama..."
Afjet Afyonspor Kulübü Başkanı Yusuf Ulutürk, yönetim kurulu olarak şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini ve her ay düzenli olarak valiliği ve belediyeyi ve basına takım hakkında bilgilendireceklerini söyledi.
Spor Haberi
“İşimiz hiç kolay değil ama...

Afjet Afyonspor Başkanı Yusuf Ulutürk, AFBEL Otelede düzenlediği basın toplantısında, yönetime geldikleri 1 aylık sürenin değerlendirmesini yaptı. Yönetime gelmeden önceki durumun ne kadar kötü ve karmaşık olduğunu bütün kamuoyunun bildiğini belirten Başkan Ulutürk, Afjet Afyonspor’un kısa sürede büyük başarılar yakaladığını ancak geçtiğimiz sezon TFF 1.ligde düşerek büyük üzüntü yarattığını söyledi. Yeni sezonun Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Başkan Ulutürk, takımın 2013 yılından bu yana gösterdiği başarı grafiğinde emeği olan tüm yönetici, futbolcular ve teknik ekiplere teşekkür etti.

Yönetim Kurulu’nu tanıtan Başkan Ulutürk, “Biz yönetimimiz oluştururken ilimizin ana dinamiklerini bir araya getirerek yönetim oluşturduk. Yönetimimiz 7 kişiden oluşuyor, bu 7 kişi özellikle Valilik, Belediye ve Özel İdaremizi bir araya getirerek yönetim oluşturmak istedik. Çünkü ortada büyük bir problem var. Problemi biz sadece AFJET olarak ya da tek bir kurum olarak bunun altından kalmak mümkün değildi. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Süleyman Karakuş zaten Belediye Başkan Yardımcımız ve çalışmaları beraber yürütüyoruz. İlker Gürler Mali İşlerimize bakacak, AFJET’te teknik arkadaşımız. Ali Ulusoy makine mühendisi ve Müdür Yardımcısı, mali konularda tüm problemlerin çözümü ve takibi kendisinde olacak. Serhat Düzağaç Belediyemiz’de görevli ve Altyapı Sorumlumuz, Yavuz Coşkun Futbol Şube Sorumlumuz. Emrah Potuk da kardeşi ve kendisi de futbolun içinde. Zaman zaman kendisine teknik destek için yardımlarını esirgemiyor.” dedi.   

 

10  Milyon borç var

Göreve geldiklerinde kulübün geçtiğimiz sezon 16 milyon  harcandığı yaklaşık olarak’da 10 Milyon  borcu olduğunu anlatan Ulutürk, şunları söyledi; ““Mali yapı ile ilgili çok büyük sıkıntı durumlar var. Geçen sene 16 milyon, 244 bin 745 liralık gelir olmuş. Bunun içerisinde farklı gelir grupları var. Bizim şuanda gözüken borçlarımız da futbolculara yaklaşık olarak 6 milyon, piyasaya da SSK’sı maliyesi olmak üzere de 2 milyon 700 bin gibi borcumuz var. Yaklaşık olarak 10 milyon liraya yakın bir borcumuz var. Toplamda da geçen sezon 26 milyon lira para harcamış olarak gözüküyoruz. Genel yapı budur. Biz bu işi çözmeye geldik.”

ENİNDE SONUNDA BORÇLARI KAPATACAĞIZ

Kulüpteki en büyük sorunun geçmiş dönem borçları ve icralar olduğuna da dikkat çeken Ulutürk, birçok alacaklının kulüpten alacaklarını tahsil etmek için başvuları yaptıklarını ve borç miktarının bir hayli yükseldiğini belirterek, “Her şeye rağmen bu borcu eninde sonunda halledeceğiz” dedi.

TEK GELİR OLTAN’DAN SAĞLANDI

Yasin Yener ve Oltan Karakullukçu ile ilgili bilgi veren Başkan Ulutürk, “Yönetim Kurulu olarak karar aldık. Yasin’in Yener’i de zaten bu takıma biz kazandırdık. Bizimle kalmasını istedik. Yapılan bir sözleşme var, bu sözleşmede 2021 sonuna kadar sözleşmesi vardı. Bu paralara bizim Yasin’i 2. Lig’de oynatmamız mümkün değil. Kendisinin 900 bin lira gibi sözleşmesi var. Bunun 450 bini garanti para olsa 450 bini alması gereken para. Mali bütçemiz buna uygun olmadığı için kendisini çağırdık, anlaşmak istedik. Kendisini kaybetmek istemedik, bizim bütçemiz ölçüsünde belli bir bandımız var. O bize 750 binden aşağıya oynayamayacağını belirtti. Bizde o rakamlara oynatamıyoruz, hizmetleri için teşekkür ettik ve karşılıklı olarak fesih için görüşmelerimiz sürüyor. Türker Topbaş ile görüşme yaptık. Ona da biz özellikle şuandaki takım yapısı olarak biz 2. Lig’de daha genç jenerasyon ve hocamızın farklı bir yapısı var. Ona istianeden bir izin istedik. O da birkaç gün içinde sözleşmesini fesih ederek onunla yollarımızı ayıracağız. Oltan ile ilgili göreve geldiğinde bizden 310 bin lira gibi bir alacağı gözüküyordu. Bunu yatırmazsanız boşa çıkacaktı. Biz Oltan’ın boşa düşmemesi için ve belki takıma 3-5 kuruş kazanır diye parasını yatırdım. Askerden geldikten sonra da kendisi geldi ve bize Büyükşehir Belediye Erzurumspor ile görüştüğünü söyledi. Kulüpten bizi aradılar. Biz bir rakam söyledik, bazı şeyler yaşandı. Onlar pazarlığa girdi ve araya farklı şeyler girdi, çok detaya girmeyeceğiz. Sonuçta biz Oltan’dan Allah bereket versin para kazandık. Kulübümüzün kasasına bu para girdi. Biz ona da teklifte bulunduk. O da ‘1. Lig’de oynamak istiyorum. Özellikle de benim Erzurum ile duygusal bir bağım var.’ dedi. Diğer futbolcularla ilgili bire bir kendim bizzat arayarak, kalmalarını ve kalmak istediklerinde de nasıl bir tablo beklediklerini öğrendik. Ona göre hareket ettik. Nazmi Candoğan, bir sürü spekülatif haber çıktı, Van Büyükşehir Belediye’ye gidecek gibi. Biraz fedakarlık ettik, onu kazandırdık. Nazmi şuanda kadromuzda. İzin aldı katılacak. Takımımızın bel kemiği olan Ali Kılıç, Aykut Uluç, Enes Ata ve Onur Ramazan Toprak ile anlaştık. Bunun yanında hem hocamızın hem futbol direktörümüzün eşliğinde bu çalışmaya devam edeceğiz.

BİRAZ SABIR

Başkan Ulutürk  yeni alınan transferlerle ilgili olarak“Sabah saatlerinde bir arkadaşımız sosyal medyada yazmış, ‘Takım şimdiden 3. Lige düşmeyi kabul etti, 3. Ligden futbolcu almaya başladı.’ gibi. Birincisi geçen sene 1. Lig’den futbolcu aldık da ne oldu. Sonuçta oradaki anlaşmayı sağlayamazsınız. Onun hiçbir esprisi yok. Aile yasını sağlamanız lazım. Bu takım nasıl 1. Lige kadar çıktı, bir aile yapısı oluşturulmuştu. Dostluk havası ve iç dinamikler harekete geçirdi. Ama ne zaman bu iç dinamikler kesildi, ondan sonra düşüşler başladı. Biz özellikle Afyonlu, emek veren arkadaşlarımızı bir araya getirerek bunu sağlamak istedik. İkinci hedefimiz, genel mantık var. 2. Lig’de iyi olan oyuncu 1. Lige gitmek ister. Gidiyorsun adamın milyona yakın fiyat çekiyor. Samsun ve Manisa gibi takımların 20 milyonluk bütçeleri var. Biz cüz-i bir bütçe ile hem borç ödemeye hem de takım kurmaya çalışıyoruz. Birinci olarak hedefimiz bu takımı

 

KENDİME GÜVENİYORUM

Bu sezon 2. Lig’de mücadele edecek olan Afyonspor’da Yusuf Şimşek’ten boşalan teknik direktörlük koltuğuna Erkan Avseren oturdu.Spor Toto 1. Lig’de küme düşen ve bu sezon 2. Lig’de mücadele edecek olan Afjet Afyonspor, Teknik Direktör Erkan Avseren’le anlaşmaya vardı.

Uzun yıllar Beşiktaş forması giydikten sonra Beşiktaş’ın altyapısında teknik direktör olarak görev yapan, ardından da siyah-beyazlı kulübün futbolcu izleme komitesinde çalışan Erkan Avseren, önümüzdeki sezon Afjet Afyonspor’un başında olacak.

"Her zaman hedefim var"

Afyonspor ile 1 yıllık anlaşmaya vardığını söyleyen Erkan Avseren, öncelikle takımda kalan ve giden isimlere bakılması gerektiğini belirterek, “Öncelikle gidenler bir belli olsun. Ardından da transfer çalışmalarımıza bakacağız. 6-7 transfer yapmayı planlıyoruz. Ancak bu mütevazı transferler olacak. Takım kalitesi ve maliyet çok önemli. Amacımız üst sıralara oynamak. Zaten benim şahsi olarak her zaman hedefim var. Gönlümden geçen, ilk 5 içinde yer almak. Ama şampiyon olmayı da tabii ki her zaman isterim. Sezon içinde hiçbir zaman yukarıdan kopmamak gerekiyor. Bunun için de sezona iyi başlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Arseve ayrıca ““Altyapıya çok önem vereceğiz. Çok farklı şey var. Takımızın mali durumunu gözeterek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çocuklarımızı; altyapımızı daha düzgün hale getirerek üst yapıya kazandırırsak bizim maliyetlerimizin düşeceğini tahmin ediyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “İşimiz, hiç, kolay, değil, ama...",
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“İşimiz hiç kolay değil ama...
“İşimiz hiç kolay değil ama...
“İşimiz hiç kolay değil ama...
Yorumlar
Haber Yazılımı