Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 23:55
 
İtalya mermer fuarında demokrasi mesajı
İMİB üç dilde hazırladığı 15 Temmuz afişleri ile Türkiye’nin demokrasi mücadelesini anlattı
Ekonomi Haberi
İtalya mermer fuarında demokrasi mesajı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği, maden ve doğal taş sektörünün en önemli fuarlarından MARMOMACC’da Türk doğal taşlarını tanıtmanın yanı sıra, 3 dilde hazırlattıkları afişlerle demokrasimizin de dimdik ayakta olduğu mesajını verdiler.

İstanbul Maden İhracatçılar Birliği’nin milli katılımı ile gerçekleşen Marmomacc Mermer Fuarı’nda Türk mermerleri yabancı alıcıların ilgisine sunuldu. İtalya’nın Verona Şehrinde düzenlenen fuar bu yıl 51. kez kapılarını ziyaretçilere açtı.

Fuarda Milli katılımda 50, UR-GE ( Uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi programı) kapsamında 52, kendi imkânları ile bireysel katılan 74, toplamda 176 Türk firması stantlarını açtı.

Fuarın dikkat çeken bir yönü de İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından hazırlanan ayaklı afişler oldu. Türkçe, İngilizce ve İtalyanca olarak hazırlanan bu afişlerde darbe sürecinde yaşanan olaylar ve Türk halkının demokrasiye olan bağlılığı ifade edildi.

Yurt dışında düzenlenen fuarların ülke tanıtımımız için çok önemli mecralar olduğunu söyleyen İMİB Başkanı Ali Kahyaoğlu, bu fuarlara katılan tüm ihracatçı birliklerinin fuar fırsatını ülkemizin ve demokrasimizin tanıtımı için kullanması gerektiğini söyledi.

Fuar stantlarını İstanbul Maden İhracatçıları Birliği başkan Ali Kahyaoğlu  ve İMMİB Genel Sekreteri Armağan Vurdu ile birlikte ziyaret eden Milano Başkonsolosu Hami Aksoy ve Milano Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Emre Orhan Özteli Türk katılımcılara başarılar diledi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber, mermer, italya,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İtalya mermer fuarında demokrasi mesajı
İtalya mermer fuarında demokrasi mesajı
Yorumlar
Haber Yazılımı