Haber Detayı
21 Kasım 2015 - Cumartesi 17:53
 
İTİŞMEYE, KAKIŞMAYA YER OLMAYACAK
“Biz, CHP’ye sevdalıyız” diyen CHP İl Başkan Adayı Kemal Demirkırkan, Bizim dönemimizde hiçbir şekilde itişmeye, kakışmaya yer olmayacak. Sadece CHP’nin çıkarları olacak” dedi.
Siyaset Haberi
İTİŞMEYE, KAKIŞMAYA YER OLMAYACAK

CHP Merkez İlçe Başkanı ve İl Başkan Adayı Kemal Demirkırkan, siyasete niçin girdiğini, il başkanlığına adaylık sürecini, hedeflerini, projelerini Yenigün’e dobra dobra anlattı. İşte, Yenigün’den Ahmet Akosmanoğlu’nun, Demirkırkan ile yaptığı röportajın üçüncü bölümü;

Akosmanoğlu, Seçimlerden olumsuz sonuç çıkarsa davanıza küser misiniz?

“Ben sözlere başlarken niye Kemal Demirkırkan’ı seçsinler derken sizlerde kısmen basında takip edebildiniz. Ciddi sıkıntılar yaşadık. Biz il başkanlarıyla, genel merkezle vs. ciddi problemler yaşadık ama hiçbirisiyle de arkamızı dönüp, mazeret üretmeye çalışmadık. Elimizden geleni ama az ama çok yapabildiğimiz derecede yaptık. Bu bir seçimdir. Seçimin bir kazananı bir kaybedeni olacaktır. Ben kazananı olacağıma canı yürekten inanıyorum. Bundan hiçbir şüphemde yok. Çünkü çok ciddi bir ekip çalışmasının içerisindeyiz. Ciddi bir ekip ve ciddi insanlarla çalışıyoruz. Sırf delege ağalarından destek alalım, delege alalım, oy kazanalım değil halk hareketi yapıyoruz. Şimdi mahalle seçimlerinde de bunu gördük. CHP’de delege ağaları kaybediyor.”

AHLAKLI, CHP’YE KATKI SAĞLAYACAK İNSANLAR

“Belki bu seçimler sonrasında ilk kez yerelde mahalledeki insanlar CHP seçimlerine el koymuş olacaktır. Ve Afyon tarihinde bu bir ilk olacak çünkü biz hiç kimseden yardım istemedik. Bizi desteklersen şöyle yapalım demedik. İyi bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Bunda tek kıstasımız birlikte çalışabileceğimiz ahlaklı, CHP’ye katkı sağlayacak insanların olması. Bu ekipte çalıştığınız sürece de başarı mutlaka gelecektir. Eğer başarısız olursak bu dünyanın sonu değil. Siyasetin içinde kaybetmede var. Kaybeden taraf olursak da hiçbir şekilde yılmayız, bırakmayız. Siyasetin ben günü birlik bir olay olduğunu düşünmüyorum. Biz koltuğa sevdalı değiliz.”

BİZ CHP’YE SEVDALIYIZ

“Biz CHP’ye sevdalıyız. Merkez ilçe başkanlığında da görevimizi yapabiliriz, il başkanlığında da yapabiliriz, Milletvekili olarak ta yapabiliriz. Örneğin geçen seçimler dönemi arkadaşlardan ciddi baskılar vardı. Niye milletvekili adayı olmuyorsun diye. Ben şöyle cevapladım ‘Arkadaşım bizim derdimiz bu parti için bir şey yapabilmek. Bunu burada da yaparız Ankara’da da yaparız, ilçede, belde de, bulunduğumuz mekanda da yaparız. Anlayışımız bu. Koltuğun hiçbir önemi yok. Kaybedersek de CHP’nin bir neferi olarak yine en önde arkadaşlarımızın görmek istediği yerde mutlaka çalışmaya devam edeceğiz. Hiç kimsenin hiçbir şüphesi olmasın.”

İTİŞMEYE, KAKIŞMAYA YER OLMAYACAK

Akosmanoğlu, Merkez ilçeyle bir uyum sorunu yaşandı. Merkez ilçeyle ilgili planınız nedir?

“Merkez ilçeyle ilgili bir plan kurmak çok da doğru değil aslında. Ama şu anda devam eden bir yarış var. Bu yarış içinde hangi arkadaşımız kazanırsa kazansın biz öncelikle bu arkadaşımızla birlikte iyi bir şekilde çalışacağımızın sözünü veriyoruz. Ama bu arkadaşlarımızdan bir tanesi eğer biliyorsunuz bizde delege ile birlikte il başkanlığı seçimi atama sistemi yok. Biz Kemal Demirkırkan ile birlikte çalışmayı istiyoruz, onunla birlikte daha iyi işler yapabiliriz görüşüyle Yusuf Onur Seçme ve ekibi bu görüşte olduklarını ifade ettiler. Biz de bu arkadaşlarımızla beraber daha iyi çalışabileceğimizi şu an için düşünüyoruz. Bu anlamda kim gelirse gelsin doğru olanı yapacağız. Hiçbir şekilde itişmeye, kakışmaya yer olmayacak. Sadece CHP’nin çıkarları olacak.”

SİYASİLERE BİR TÜRLÜ KABUL ETTİREMEDİK

Akosmanoğlu, Başkanlıktan sonraki hedefiniz nedir?

“Siyaset yapan herkes bu hedefin içindedir. Siyasetin içine girdiğimiz gün yönetim kurumuna girsek diyorum. Niye? Çünkü bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Benim aslında siyasete girmemin temel amaçlarından birisi 10 yıla yakın tabip odası görevim süresince arzu ettiğimiz şeyleri siyasilere bir türlü kabul ettirememizdi. Doğru yön olduğunu inandığımız şeyleri, projelerle, raporlarla kaç kez siyasilere götürdüğümüzde bir türlü bunlardan doğru yanıtı alamadık. Demek ki dedim biz yanlış taraftayız. Karar veren tarafında olmalıyız. Memuriyetim bittiği zaman siyasetin içine girdim. Bunda da elbette ideallerimiz var. Ama bu ideallerimiz bizim için bir hırs, gelinmesi gereken bir nokta değil. Biz elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu çaba bizi nereye götürürse oraya kadar gideceğiz.”>>Afyon Yenigün Gazetesi

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: afyon haber, afyon haberleri, afyon siyaset, afyon chp, kemal demirkırkan
Yorumlar
Haber Yazılımı