Haber Detayı
23 Eylül 2013 - Pazartesi 00:00
 
Jandarma Hayvan Hırsızlıklarına Karşı Uyardı
Son zamanlarda köylerde artan hayvan hırsızlıklarına karşı Dinar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler köylerde bazı uyarılarda bulundu.
Asayiş Haberi
Jandarma Hayvan Hırsızlıklarına Karşı Uyardı

Dinar’a bağlı Yeşilhüyük, Duman, Bülücalan, Dikici, Karakuyu, Yeşilçat, Cerit Yaylası, Eldere, Karahacılı, Pınarlı ve Bademli köylerinde bulunan hayvan sahiplerini bilgilendiren Jandarma ekipleri güvenlik açısından gerekli önlemlerin alınmasını istedi. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hayvan hırsızlıklarının artabileceğini bildiren İlçe Jandarma Ekipleri, Dinar’ın yakın çevrelerinde  bu tür hırsızlıkların arttığını, vatandaşların ahırlarda alması gereken tedbirleri uygulamasını istedi. Kameranın caydırıcı bir özelliği olduğunun altını çizen ekipler, vatandaşları düğünlerde silah atılmaması konusunda da uyardı.

 

Bazı Köylerde Mobese Kamerası Var

Dinar’a bağlı Kızıllı, Belenpınar, Yüksel ve Sütlaç köylerinde köy meydanlarında birer tane mobese kamera bulunuyor. Mobeseler, köye giriş çıkışları kayıt altına alarak olası bir hırsızlık olayını aydınlatmak için kullanılıyor. Köylerdeki düğünlerde yaşanan üzücü olayların tekrar etmemesi için düğünlerde silah atılmaması hususunda Jandarma Ekipleri tarafından uyarılan köylülere, bazı bilgiler de verildi. Jandarma ekipleri havaya ateş edilen bir merminin belirli bir mesafe kat ettikten sonra aynı hızda yeryüzüne tekrar düştüğünü, dolayısıyla bazı ölüm vakalarının ve yaralanmaların görüldüğünü anlattı. Düğünlerde silah atmanın kesinlikle yasak olduğu vatandaşlara ve köy muhtarlarına bir kez daha izah edildi. Jandarma ekipleri son olarak ise köylü vatandaşlara akşam saatlerinde çevrede görülen şüpheli araç ve vatandaşların jandarma ekiplerine bildirilmesini istedi.>>haber merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, zamanlarda, köylerde, artan, hayvan, hırsızlıklarına, karşı, Dinar, İlçe, J
Yorumlar
Haber Yazılımı