Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:40
 
Kadıköy’ de okyar yine 1. oldu
Bu yıl 17. si düzenlenen Kadıköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Beste-Şarkı yarışmasında, sözlerini hemşehrimiz Rüştü Okyar tarafından yazılan ve bestekâr Burhan ATİK tarafından Kürdîlihicazkâr makamında bestelenen “O Sabah” isimli eser 1.liği elde etti.
Sanat Haberi
Kadıköy’ de okyar yine 1. oldu

 

Bu yıl yurtiçi ve yurtdışından 347 eserin katıldığı beste yarışmasında Okyar’ ın sözlerini yazdığı eser ilk olarak, ilk 13 eser arasında kalmayı başararak finalde yarışma hakkı elde etti.

 

14 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı Kadıköy Belediyesi evlendirme salonunda yapılan finalde 12. ci sırada yarışan eser, Türk Sanat Müziğinin ünlü isimlerinden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu 1. oldu.

 

Bu yıl ilk defa izleyiciler tarafından da değerlendirmeye alınan eserler arasında yine Okyar’ın eseri 1. liği elde ederek büyük bir başarının sahibi oldu. Okyar’ a ödülünü Kadıköy Belediye Başkanının zarif eşi Ebru Nuhoğlu takdim etti.

 

İlimizi bu alandaki her organizasyonda başarıyla temsil eden ve Türk Sanat Müziğinde ülkemizde aranılan ve de eserleri en çok bestelenen güfte yazarı konumundaki Rüştü Okyar’ ın bu başarısını kutluyor, başarılarının artarak devamını diliyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadıköy’, de, okyar, yine, 1., oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kadıköy’ de okyar yine 1. oldu
Kadıköy’ de okyar yine 1. oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı