Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 11:33
 
“Kadınlarımız İş Hayatında Ekonomiye Can katıyor”
TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Temmuz ayı toplantısı, İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman'ın yönetiminde Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi.
Ekonomi Haberi
“Kadınlarımız İş Hayatında Ekonomiye Can katıyor”

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi toplantısı Emirdağ’da yapıldı. Önümüzde ki dönem yapılacak olan projeler için Emirdağ’daki girişimci kadınların sayılarının artması için protokol üyeleri ile görüş alışverişi yapıldı.

 

Kadın demek gelişmiş Ülke demek

 

Toplantı hakkında Hisar Gazetesine bilgi veren  bilgi veren TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Berna Tokman; “ Kadın girişimcileri Ülkemizde daha çok görmek istiyoruz. Öncelikle kadın girişimciler kendilerine güven duysunlar biz her zaman onların yanında olup destek vereceğiz. Kadınların hukuki haklarını, finansal kaynaklara ulaşmada kadın ve genç girişimcilerin yaşadığı zorlukları, çalışma isteklerini, iş hayatında desteklerimizi esirgemeyeceğiz. Kadın demek gelişmiş bir Ülke demek. Ne kadar çok iş hayatına kadın girerse o kadar ülkemiz gelişir” ifadesini kullandı

 

“Kadınlar iş hayatına enerji katıyor”

 

Kadınlar’ın iş hayatına enerji kattığını belirten Tokman; “ Çünkü kadınlar yeniliklere açık, organizasyon ve analiz yeteneği yüksek olan kişilerdir. Kadınlarımız iş hayatında ekonomiye yeni bir enerji ve dinamizm katıyor. Kadın işsizliği sorununun çözümü için Afyonkarahisar’da eğitimler ve seminerler veriyor, paneller düzenliyoruz. İş hayatına atılmak isteyen tüm kadınlar bu eğitimlere katılabilir. Ayrıca gelişmiş bir toplum olmak için kadınlarımız sosyal hayata, üretim süreçlerine siyasetten spora, sanattan iş dünyasına karar mekanizmalarında daha fazla yer almalılar. Bunun çözümünün kadınlarımıza özgüven kazandırma ve eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Kadınlara yol göstermeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Antik Kenti ziyaret ettiler

 

İcra Komitesi üyeleri, toplantının ardından Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Halil İbrahim Aktepe ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu'yu ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.Kadın Girişimciler İcra Komitesi üyeleri, Amorium antik kent kazı alanını da ziyaret etti. Heyet, Prof.Dr.Zeliha Demirel Gökalp’ın kazı başkanlığında yapılan çalışmalar ve Amorium Kazıları Projesi hakkında bilgi aldı.

 

SELÇUK TAŞKIN ÖZEL

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Kadınlarımız, İş, Hayatında, Ekonomiye, Can, katıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı