Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 22:29
 
Karayolu Trafik Haftası Sergisi Vali Mustafa Tutulmaz'ın Katılımıyla Açıldı
Vatandaşların trafik bilincini arttırarak, trafikte yaşadıkları sorunları azaltmak, maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek amacıyla her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “ Karayolu Trafik Güvenliği Günü” ve bu günü takip eden hafta da “Karayolu Trafik Haftası” olarak kutlanmaktadır.
Gündem Haberi
    Karayolu Trafik Haftası Sergisi Vali Mustafa Tutulmaz'ın Katılımıyla Açıldı

Karayolu Trafik Haftası dolayısıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, 112 Acil ÇAğrı Merkezi ve Afyonkarahisar Belediyesi'nin katılımıyla Anıtpark’ta açılan Karayolu Trafik Haftası Sergisi ile vatandaşlar bilgilendirildi.

 

İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mevcut olan emniyet kemeri, Simülatör aracı ve alkol gözlüğü ile vatandaşlara emniyet kemerinin önemi ve alkollü araç kullanmanın sürücüler üzerindeki etkileri hakkında uygulamalı eğitim verildi.

 

Karayolu Trafik Haftası Sergisi’ni ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, alkol gözlüğünü taktı ve simülatör aracına bindi. Sergide görev alan yetkilerden de bilgiler aldı.

 

Trafik Kurallarına Uyalım

 

Ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Mustafa Tutulmaz: “Trafik günlük hayatımızın olmazsa olmazı. Ancak bunun kuralları var. Kurallara uyduğumuz zaman kazalardan, belalardan ve sıkıntılardan uzak durmuş oluruz. Kurallara uymadığımızda da kazalar kaçınılmaz oluyor. Can, mal ve daha birçok kayıpla karşı karşıya kalabiliriz. Bazı kazalarda ömür boyu izlerini taşıyacağımız sonuçlarda alabiliriz. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda trafik kazalarında kaybedilen insan sayısı savaşlarda kaybedilen insan sayısından daha fazla olduğu bilinmektedir. Bunun için trafik kurallarına uymalıyız. Yolların kralı olmaz kuralı olur diye bir söz var. Hepimiz bu kuralları unutmayalım. Kazalar genelde yol kaynaklı değil aşırı hız ve kural ihlali sonucu yaşanıyor. Alkol kullanımının da etkisi büyük. Düzensiz park yerleri ve dönüşlerde dikkatsiz davranmak da etkili. Lütfen kurallar uyalım. Hem kendimizin hem de vatandaşların güvenliğini koruyalım” dedi.

 

Sergi hafta boyunca farklı mekânlarda da kurulacak ve vatandaşların trafik kuralları konusunda bilgilendirilmesi sağlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , Karayolu, Trafik, Haftası, Sergisi, Vali, Mustafa, Tutulmaz'ın, Katılımıyla, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı