Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 17:37
 
“Keyfi davranışlardan vazgeçilmeli”
İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirdi. Basın toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Yeni bir döneme hep birlikte giriyoruz .Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 23 Haziranda İstanbul da yenilenen Büyükşehir Belediyesi seçimleri Türkiye de bir dönüm noktası olacak.” dedi.
Asayiş Haberi
“Keyfi davranışlardan vazgeçilmeli”

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “Tarihte gördüğümüz gibi devirler vardır gelirler yaşanır ve biterler. AK Parti’nin de devri bu seçimlerde bitti. Bitişe sebep: vatandaştan çok fedakârlık beklenmesi olmuştur.Terör olayları iktidara geldiklerinde sıfır düzeylerinde iken artarak devam etmesi, Terörü durdurmak için ayrılıkçı, bölücü guruplara tavizlerin verilmesi ‘’Açılım ‘’adı altında verilen tavizlerin bölge halkınca silahla kazanılmış hak zannedilmesi, Tarikat, cemaat  gibi  guruplara verilen tavizler. Tarikatlara cemaatlere verilen tavizler, cemaat elamanlarınca ‘’kendilerinden olduğuna inandıkları İKTİDAR’’dan güç alarak  keyfi davranışlar sergilemeleri. Ekonomide plansız yapılan işler Kamu kurum ve kuruluşlarında yeterince denetim yapılmayışı. Yapılan denetimlerinde sonuca ulaştırılmaması” dedi.

“Hükümet kendine çeki düzen vermeli”

 

AK Parti Hükümeti bundan sonra yaptığı icraatlara dikkat etmek zorundadır diyerek sözlerine devam eden İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya ; “Bu seçimler iktidar için sonun başlangıcıdır. Millet uyanmıştır. Hakkını aramasını bilmektedir. Bu keyfiliğe bu kibre bir dur demiştir. Eğer AK Parti mahalli seçim sonuçlarından bir ders çıkarmazsa önümüzdeki ilk seçimde AK Parti’nin defterini dürecektir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Milliyetçiliğimize hakaretler edilmeyecek, Rejim tartışılmayacak, Cemaat, vakıf, dernek  gibi guruplar daha az desteklenecek, Abdullah Öcalan denilen bebek katilinden medet umulmayacak, Abdullah Öcalan denilen caninin  zannedildiği gibi etkili bir varlık olmadığı unutulmayacak. Eğitim almış görevini layığıyla yapan kamu görevlileri (doktorlar, öğretmenler,memurlar) dövülüp aşağılanmayacak. Oy uğruna göz yumulan kanunsuz, disiplinsiz işlere, müsaade edilmeyecek. Daha neler neler. Millet tarafından uyarılan bu AK Parti hükümeti, gidişini düzeltmezse Yüce Millet ilk seçimlerde gereğini yapacaktır” dedi. >>Alaattin Yeşilçay HİSAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Keyfi, davranışlardan, vazgeçilmeli”,
Yorumlar
Haber Yazılımı