Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:46
 
Kiraz bahçesini İnceledi
Vali Mustafa Tutulmaz Sultandağı ve Çay ilçelerinde Kiraz Hasadını Yerinde İnceledi. Vali Mustafa Tutulmaz Çay ve Sultandağı ilçelerinde bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu.
İlçeler Haberi
Kiraz bahçesini İnceledi

Vali Mustafa Tutulmaz’a incelemeleri sırasında Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu ile Sultandağı Kaymakamı Önder Koç’ta eşlik etti. Vali Tutulmaz ilk olarak Çay ilçesine bağlı Karacaören Kasabasında geçtiğimiz günlerde yaşanan elim kaza sonucunda yaşamını yitiren Muhammed Nazmi Arıkan'ın babası İl Genel Meclisi Eski Üyesi Bahri Arıkan'a taziye ziyaretinde bulunarak, başsağlığı dileklerini iletti. Daha sonra Deresinek Köyünde kiraz bahçesinde üreticileri ziyaret eden Vali Mustafa Tutulmaz, bahçede incelemelerde bulunarak üreticilerden ve çalışanlardan bilgiler aldı. Bahçede kiraz hasadı yapan işçilerle de bir araya gelen ve onlara kiraz toplama işinde bir süre eşlik eden Vali Mustafa Tutulmaz, işçilerle sohbet edip, hasat sürecinde neler yaptıklarını işçilerden dinledi. İşçilere kolay gelsin dileklerini ileten Vali Tutulmaz, hasat sürecinin bereketli olması temennisinde bulundu. 

Soğuk Hava Deposuna Ziyaret

Sultandağı ilçesine bağlı Yakasinek Köyüne de giden Vali Mustafa Tutulmaz, burada da soğuk hava deposunda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. Hasadı yapılan kirazların depolandığı depoyu gezen Vali Tutulmaz, kirazların hangi şartlarda ve nasıl depolandığı konusu hakkında bilgiler aldı.Vali Mustafa Tutulmaz daha sonra Sultandağı Yeşilçiftlik Kasabasında Işık Tarım Ürünleri Dondurulmuş Gıda İşletmesini de ziyaret etti. Vali Tutulmaz yetkililerden dondurulmuş organik meyve ticareti, yapılan iş ve işlemler ile işletmenin işleyişi hakkında bilgiler aldı. İşletme yetkileriyle de bir araya gelen Vali Tutulmaz ihracat ve ithalat konuları ile kiraz ve çilek yetiştiriciliği konusunda görüş alış verişinde bulundu.

Vali Tutulmaz Meyve Halinde İnceleme Yaptı

Sultandağı ilçesinde Kırca Meyve Haline de ziyarette bulunan Vali Tutulmaz hal esnafını dinleyerek, kiraz hasadı hakkında bilgiler aldı. Son olarak Şehit Tank. Asb. Bçvş. Mustafa Özdil'in annesi Bahriye Özdil ile kardeşi Mehmet Özdil'i ziyaret eden Vali Tutulmaz, Özdil ailesine herhangi bir istek ve taleplerinin olup olmadığını sordu. Ziyaret sırasında ailenin küçük çocuklarına kitap hediye eden Vali Tutulmaz okuldan kalan boş zamanlarında bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Aile fertleriyle bir süre sohbet eden Vali Tutulmaz: “Valilik olarak kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kiraz, bahçesini, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı