Haber Detayı
12 Kasım 2015 - Perşembe 17:23
 
Kirli Çıkı Çıktık!
Türkiye’nin nakit rezervi listesi yayınlandı. Listeye göre 25 ilin içinde Afyonkarahisar 23’üncü sırada kendine yer tuttu. Afyon’da 4 milyar 382 milyon 286 bin TL nakit rezervi bulunuyor.
Ekonomi Haberi
Kirli Çıkı Çıktık!

KENTİN ÖNÜNÜ BİR ADIM DAHA AÇAR

Listede 553 milyar TL’yle İstanbul birinci sırada yer alırken, İstanbul’u Ankara 184 Milyar TL’yle takip etti. İzmir 65 milyar TL’yle üçüncü olurken, Bursa 30 milyar TL’yle dördüncü,  Antalya 29 milyar TL’yle beşinci oldu. 23’üncü sıra 5.8 milyar TL’yle Afyon’u bir basamak geçen Sakarya’nın, ardından Afyon listede 24. sırada yer aldı.  Afyon’u, 4.1 Milyar TL’yle Sivas takip etti. Listeyi Gazeteniz Yenigün’e değerlendiren Afyon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, potansiyel nakit varlığının yatırım olarak ekonomiye dönmesinin kentin önünü bir adım daha açacağını vurguladı.

 

ZENGİNLİĞİMİZ YATIRIMA DÖNÜŞMELİ

Hüsnü Serteser, “Afyon zaten yıllardır bu listede bir aşağı bir yukarı yerini korumayı başarmıştır. Ama burada sadece bu rezerve bakmamak lazım bu geliri ele alırken kullanılmış kredi rakamları da göz önüne alınmalı. Bu zenginlik bizleri çok sevindiriyor ama biz bu rakamların yatırma dönüşmesini canı gönülden arzu ediyoruz. Yatırıma dönüşürse bu paralar istihdam yaratacak ülkemize katma değer sağlayacaktır. Yatırımlar bizi kent olarak ihracatta da kişi başı milli gelirde de daha yukarıya taşıyacaktır. Potansiyelimizin harekete dönüşmesi bizleri daha çok mutlu edecektir” dedi.>>> yeni gün gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, Ekonomi Afyon, Hüsnü Serteser,
Yorumlar
Haber Yazılımı