Haber Detayı
24 Aralık 2016 - Cumartesi 01:24 Bu haber 852 kez okundu
 
Korku ile yaşıyoruz
Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Okan Özdemir son zamanlarda trafik kazalarında kaybettikleri öğreciler ve alınması gereken önlemler adına basın açıklaması yaptı.
Asayiş Haberi
Korku ile yaşıyoruz

Yaptığı açıklamada ; Ülkemizin ve ilimizin çok değerli basın mensupları; öncelikle hepinize Üniversitemize geldiğinizden ötürü teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum.

Öncelikle ülkemizin ve aziz milletimizin son günlerde geçirmekte olduğu sancılı süreç hepimizi derinden üzerken başta afyonumuza ülkemize ve milletimize başsağlığı diliyor ve ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara tepkimizi göstererek birkez daha sizlerin huzurunda terörü teröristi ve terörü destekleyenleri buradan şiddetle lanetliyoruz.

Değerli basın mensupları, sevgili arkadaşlar;

Buraya toplanma amacımız malumunuz yakın bir zamanda veterinerlik fakültesi öğrencimiz pınar dağ ve fen edebiyat fakültesi öğrencimiz zehra kurt kardeşlerimizin acı haberlerini peş peşe almış bulunmaktayız. ülke ve millet olarak son günlerde geçirmekte olduğumuz süreç hepimizi derinden üzerken, afyon kocatepe üniveristesi ailesi olarak pınar ve zehra kardeşlerimizi yitirmemiz bizleri daha da derin bir üzüntüye sevketmiştir.

 

Bildiğiniz üzere üniversitemizde eğitim gören pınar dağ ve zehra kurt kardeşlerimizi 2 farklı elim kazalar sonucunda kaybetmiş bulunmaktayız. gençliğinin baharında olan 2 fidanımızı yitirmenin acısını yüreğimizde yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Büyük hayallerle geldikleri üniversitemizde belki ihmalkarlık belki dikkatsizlik belki de yeterli önlemlerin yerinde ve zamanında alınmaması, her ne olursa olsun hiçkimsenin istemeyeceği bir şekilde aramızdan ayrıldılar.

Değerli arkadaşlar;

Bu 2 kardeşimizin yaşamış olduğu elim kazalar akıllara şu soruları getirmektedir. Birincisi özellikle öğrencilerin yoğun bir şekilde kullandığı yollarda güvenlik önlemleri yeterli mi??? İkincisi bu güvenlikten sorumlu ve ilgili olan kurumlar bu konulara gerekli önemi vermektedirler mi???? Öğrenci arkadaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda konu ile alakalı ne kadar kişi ve kurum varsa bizler görüştük ve görüşmeye de her daim hazırız.

 

Bizler burada suçlu kişi ya da kurum arama niyetinde değiliz…

Ortada bir suçlu varsa yüce mahkemelerimiz zaten tespitini ve gereğini yapacaktır. bizlerin derdi bu yaşadığımız acı hadiseleri tekrar yaşamamaktır. Bu bağlamda akü öğrenci konseyi başkanlığı olarak bu yolların, geçişlerin güvenliğini sağlayacak kurumların ya da kişilerin gerekli tedbirleri almasında yardımcı olacağımızı ve bu durumun her daim takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Aynı zamanda akü öğrenci konsey başkanı olarak değerli öğrenci kardeşlerimden trafikte daha dikkatli olmalarını özellikle rica ediyorum. Değerli kardeşlerim sizlerinde bildiği gibi güvenlik önce kişinin kendisinde başlamaktadır. daha önce belirttiğim gibi bizler bu yolların ve geçişlerin daha güvenli olması için her türlü girişimi ve takibi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Üniversite yönetimimiz olsun, belediyemiz olsun, karayollarımız olsun, emniyet birimlerimiz olsun her kim bu güvenlikten sorumlu ise öğrenci kardeşlerimizin geçişlerinde yadsınamayacak sayıda öğrencinin bulunmasından; ve gelecek eğitim öğretim yılında afyon meslek yüksekokulununda burada eğitime devam etmesinden Kaynaklı olarak bu sayının artacağını ve önlem alınmazsa daha elim sonuçlara sebebiyet verileceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda yukarıda belirttiğimiz kurum ve şahısların acilen elini taşın altına koymasını ve ans kavşağına gerekli hangi önlem ya da tedbirler alınacaksa bir an önce geciktirmeden alınmasını tüm üniversitemiz öğrenci kardeşlerimiz akademik ve idari personelimiz adına talep ediyoruz.

 

Geleceğe daha güvenli daha umutlu bakmak istiyoruz.

Değerli arkadaşlar sizlerden de tekrardan rica ediyorum ki yaşadığımız acı hadiselerin tekrar yaşanmaması için lütfen trafikte daha bilinçli ve dikkatli olalım. sözlerimi bitirirken kaybettiğimiz pınar dağ ve zehra kurt kardeşlerimizin ailelerine, yakınlarına ve tüm akü ailesine başsağlığı diliyor, iki kardeşimize de allah’tan rahmet diliyorum. hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyor, katılımlarınızdan ötürü şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: afyon haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı