Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 17:58
 
Köy Sel suları altında kaldı
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Göçerli köyünde şiddetli yağış nedeniyle köy sele teslim oldu.
İlçeler Haberi
Köy Sel suları altında kaldı

Göçerli köyünde bazı evlerin, bahçelerini ahır ve samanlığını sular bastı bazı bahçe duvarları kaldırımlar yıkılırken, tarım arazileri de zarar gördü.

 

 Dinar merkez ve köylerinde etkili aşırı yağış nedeniyle ekili tarlaların büyük zarar gördüğü Dinar Göçerli köyünde şiddetli yağış, sele neden oldu. Sel suları bazı evlerin duvarlarını devirdi. Kaldırımları yerinden söktü.

 

 NEREDE İL GENEL MECLİS ÜYELERİ GÖÇERLİ KÖYÜ YOKTAN SAYILMAMALI

 

 Köylüler il genel meclis üyelerinin tam anlamıyla görevlerini yerine getirmediğini söylediler.  Vatandaşlar; Göçerli Köyü yoktan sayılmamalı meclis üyelerimiz köye gidip bir geçmiş olsun dileklerinde  bulunmalarını istediler. Göçerli köyünde dağdan inen Bolat Çayı ve Fatma Çayı deresinden gelen selle birlikte sürüklenen taş ve kum nedeniyle köprüler tıkandı. Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Göçerli köyüne giderek, muhtar Bilal Demirel’den bilgi aldı. Kaymakam sayın Selami Kapankaya, “ Göçerli köyünde ki hasarların tespit edilmesi ve devletimiz tarafından müfredata uygun olan ne hizmet var ise karşılanacağını bildirdi.

 

 Kapankaya, Tüm köylerimizde ki aşırı yağış nedeniyle zarar gören alanların köy muhtarları tarafından yazılı olarak Dinar Kaymakamlığı Yazı İşleri müdürlüğüne bildirilmesinin ardından zarar gören köylerde ki alanların İl AFAD Müdürlüğüne yazılı olarak rapor halinde sunulacağını belirtti. Göçerli köyüne İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz ve ekibi giderek tarım arazilerinde hasar tespiti yaptı.

 

 Muhtar Bilal Demirel, “Yaklaşık bir hafta önce başlayan aşırı yağış nedeniyle oluşan sel, bir çok evi ve ahırı  bastı.  Sel nedeniyle yollarımız kapandı.  Köyümüzde dağdan gelen Bolat Çayı ve Fatma Çayı deresinden gelen selle birlikte sürüklenen taş ve kum nedeniyle köprüler tıkandı.  Dağdan gelen içme su borularımız patladı ve şuanda köyümüzde patlayan su borularının yüzünden içme suyu akmıyor.

 

Dinar özel idare müdürlüğüne bildirdik ama yapılmadı bekliyoruz. Devlet görevlilerimizden isteğimiz dere yataklarının ağızlarının temizlenmesi, şarampollerin yapılması. Köy meydanına sel nedeniyle gelen kum çakıl gibi malzemenin sokaklardan temizlenmesini istiyoruz. Köyümüzde oluşan zararların Valiliğimiz ve yetkili kurumlar tarafından bir an önce yapılmasını talep ediyorum.” Dedi

 

 Köyde Can Kaybı Yaşanmadı

 

Muhtar Bilal Demirel, “Köyümüzde  pancar, patates, haşhaş, buğday, arpa, mısır, yonca ekili arazilerde zarar var. Can kaybımız yok. Hepimize geçmiş olsun. Hasar tespiti için  köyümüze gelen İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya’ya ve İlçe Tarım Müdürü Arafat Cengiz’e teşekkür ederim.” Diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köy, Sel, suları, altında, kaldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Köy Sel suları altında kaldı
Köy Sel suları altında kaldı
Köy Sel suları altında kaldı
Köy Sel suları altında kaldı
Yorumlar
Haber Yazılımı