Haber Detayı
21 Ağustos 2013 - Çarşamba 00:00
 
Kuran’ı öğrendiler ödülü hak ettiler
Dinar ilçesinde Mevlana Camii kursiyerleri, iki aylık eğitimin ardından kurslarını başarıyla tamamladı. İlk üçe giren öğrenciler bisiklet, altın ve tablet bilgisayarla ödüllendirildi.
Gündem Haberi
Kuran’ı öğrendiler ödülü hak ettiler

Ayrıca kurs sonunda 40 soru üzerinden yapılan sınavda başarılı bir şekilde cevap veren Fatma Karaağaç birinci, Ceyda Nur Alkiraz ikinci ve Buse Özcan üçüncü olmayı başardı.Camii İmamı İsmail Alıkgöz ve Kurs Hocası Hasan Aksoy gözetiminde iki aylık Kuran-ı Kerim, Elif Cüzü ve Sureleri öğrenen öğrencilere hediyelerini Belediye Başkanı Saffet Acar ve İlçe Müftüsü Celil Şimşek takdim etti.Başkan Acar öğrencileri tek tek tebrik ederek kurs eğitmenlerini de kutladı. Görevli din adamlarının fedakarca çocukları yetiştirdiğini ifade eden Başkan Acar, “22 öğrencimizi de başarılarından ötürü kutluyorum. Onlara en iyi nasıl eğitim verebiliriz şeklinde düşünüp, onlara dinimizi en iyi şekilde öğreten değerli hocalarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrendiklerinizle ilim edin

İlçe Müftüsü Celil Şİmşek ise, Ramazan ayı olmasına rağmen hocaların ve öğrencilerin çok gayret gösterdiğini, bu kutsal görevin asıl karşılığının ahrette olduğunu söyledi. Öğrendiklerinin öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu da hatırlatan Şimşek, “Bu işler meyvesi sonradan görülecek işlerdir. Ağaç yaş iken eğilir. Ben herkese teşekkürlerimi sunuyor, öğrencilerimizi de gayretlerinden ötürü kutluyorum” dedi. Yapılan anlamlı konuşmalardan sonra ise, ilk üçe giren öğrencilere bisiklet, tablet bilgisayar ve küçük altın hediyeleri verildi. Geriye kalan öğrencilere ise, çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dinar, ilçesinde, Mevlana, Camii, kursiyerleri, iki, aylık, eğitimin, ardından,
Yorumlar
Haber Yazılımı