Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 13:14
 
Kurslar devam ediyor
Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Tarihi Taş Medrese de unutulmaya yüz geleneksel el sanatları kursları tüm hızıyla devam ediyor.
Gündem Haberi
Kurslar devam ediyor

      Kentin geleceğine ışık tutan projelerin yanı sıra tarihi mirasa da sahip çıkan Afyonkarahisar Belediyesi, Osmanlı’dan günümüze ulaşan Tarihi İmaret Külliyesi’nde bulunan şehrimizin en ihtişamlı eseri Taş Medreseyi adeta sanat atölyesi haline getirdi.

Eskişehir Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'nun da onayladığı projeye göre, aslına uygun olarak restore edilen Taş Medrese’de geleneksel el sanatları yaşatılmaya çalışılıyor.

Afyonkarahisar kültürünün devam ettirildiği muhteşem bir merkez haline dönüşen Taş Medrese'de aynı zamanda kültürel mirasa sahip çıkılıyor.

Faaliyette olan kurslarda bıçak ve kılıç yapımı, boynuz tarak yapımı, kitre bebek yapımı, deri aksesuar ve tablo yapımı, yemeni, çarık yapımı ve tespih yapımı kurslarında usta ellerde üretilen ürünler kursiyerler tarafından Taş Medresede hayat buluyor. Birbirinden farklı çeşitleriyle Taş Medrese’de beğeniye sunulan el sanatları, ziyaretçilerin de büyük ilgisini görüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurslar, devam, ediyor,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kurslar devam ediyor
Kurslar devam ediyor
Kurslar devam ediyor
Kurslar devam ediyor
Kurslar devam ediyor
Yorumlar
Haber Yazılımı