Haber Detayı
24 Ekim 2015 - Cumartesi 15:47
 
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
1 Kasım seçimleri öncesi çalışmalarını Afyonkarahisar’da sürdüren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İscehisar ilçesinde partisi tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Mitingde konuşan Eroğlu, kardeşliğe değinerek, “Türk-Kürt kardeştir ayrımcılık yapanda kalleştir. Onlarda bizim bin yıllık kardeşimizdir. Kardeşliğimizi kimse bozamayacak” dedi.
Siyaset Haberi
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde partisi tarafından düzenlenen mitinge katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ilçe merkezinde vatandaşlarla buluştu. İscehisar halkının yoğun ilgisiyle karşılanan Bakan Eroğlu, vatandaşlarla yakından ilgilenerek, teker teker tokalaştı. AK Parti İscehisar İlçe Başkanı Murat Dikmen’in açılış konuşmasını yaptığı miting’de Belediye Başkanı Mustafa Çibik, Milletvekili Av. Halil Ürün’de birer selamlama konuşması yaptılar. Mitinge Bakan Eroğlu’nun yanı sıra AK Parti Milletvekili Halil Ürün, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanı Murat Dikmen, Belediye Başkanı Mustafa Çibik, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Milletvekili adayı Hatice Özkal, İlçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PKK HEM TÜRKLERİN HEM KÜRTLERİN DÜŞMANIDIR

Konuşmasında Türkiye’de yaşanan terör olaylarına değinen Bakan Veysel Eroğlu, terör örgütlerinin arkasında bazı batılı ülkelerin olduğunu ifade etti. Türkçe Kürt halklarının kardeş olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “PKK terör örgütü Kürtlerin de, Türklerin de düşmanı. Çünkü bizim anlayışımızda şu var, Türk-Kürt kardeştir ayrımcılık yapanda kalleştir. Onlarda bizim bin yıllık kardeşimiz. Ama PKK kanlı terör örgütüdür. Dolayısı ile bizde PKK ile mücadele ediyoruz, ama arkasında kimler var bunu biliyorsunuz. Birincisi Türkiye’nin başına bir takım problemler örelim Türkiye ilerlemesin. İkincisi şimdide DEAŞ’ı çıkardır oda ne olduğu belli olmayan bir terör örgütü. DHKP-C’yi besliyorlar. Birde bunların üç tane planı var Türkiye'deki istikrarı bozalım çünkü tek başına iktidar olduğu zaman Türkiye fırlayıp gidiyor. Bakın Gayri Safi Milli Hâsılamız 230 milyar dolardan, 800 milyar dolara yükseldi. İMF’ye borcumuzu ödediğimiz gibi 5 milyar dolarda borç verecek şekilde Merkez Bankası dövizle doldu. Batı özellikle bilhassa biz Kıbrıs’a su götürünce batının gözü açıldı. Şuanda tam 7 tane şer cephesi ‘Türkiye’de istikrar olmasın, koalisyon olsun, Türkiye geri kalsın’ istiyor. Dünyada kriz varken eğer eski Türkiye olsaydı inanın Türkiye’nin hali perişan olurdu. Enflasyon yüzde 90’na yükselirdi. Ama enflasyon canavarını yok eden hükümet bizim hükümetimiz” diye konuştu. Bakan Eroğlu, İscehisar’a yapılan yatırımlardan da bahsetti. Eroğlu, konuşmasının ardından mitinge katılan vatandaşlara aşure dağıttı.>>Haber Merkezi 

Kaynak: Editör: Numan Bangir
Etiketler: afyonhaber,veyseleroğlu,afyonhaberleri,afyonhaber,akparti,akpartiafyon,bakan er
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
“KÜRTLER BİZİM BİN YILLIK KARDEŞİMİZDİR”
Yorumlar
Haber Yazılımı