Haber Detayı
04 Kasım 2015 - Çarşamba 19:36
 
Afyon Haber - Fikirlerini Dünya Döndükçe Yaşatacağız
Türk milletinin ebedi varlığı için mücadele veren ve bu uğurda şehit olan Gümüş’ü asla unutmayacaklarını ifade eden Parsak, “Gümüş’ün fikirlerini dünya döndükçe yaşatacağız” dedi.
Gündem Haberi
Afyon Haber - Fikirlerini Dünya Döndükçe Yaşatacağız

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, 3 Kasım 1975 tarihinde komünist grupların silahlı saldırısı sonucu şehit olan Alpaslan Gümüş için taziye mesajı yayınladı. 3 Kasım 1975 tarihinde Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü 2. Sınıf öğrencisiyken okulun önünde önceden bekleyen 30-40 kişilik komünist grubun silahlı saldırısı sonucu ağır şekilde yaralanan kaldırıldığı Hacettepe Hastanesi’nde şehit edilen Alpaslan Gümüş’ün 40. Şehadet yılı nedeniyle taziye mesajı yayınlayan Parsak, Gümüş’ü asla unutmayacaklarını söyledi.

VATANI İÇİN ŞEHİT OLDU

Bolvadinli olan Alpaslan Gümüş’ün kısa ömrü boyunca vatanının ve Türk Milletinin bekası için mücadele verdiğini ifade eden Parsak, “BU aziz vatan için 5 bin ülkücü genç şehit olmuştur. Bu şehitlerimizden biriside Bolvadinli Alparslan Gümüş’tür. Kısa süren hayatında milli ve manevi değerler için yaşamıştır. Gümüş’ün fikirlerinin ne kadar önemli olduğunu bugün birkez daha anlıyoruz” dedi.

FİKİRLERİ YAŞATILACAK

Alparslan Gümüş’ün Türk Milletinin ebedi varlığı ve vatanın bölünmez bütünlüğü için şehit olduğunu kaydeden Parsak, “MHP var olduğu sürece şehitlerine her zaman sahip çıkacaktır. Şehitlerimizin fikirlerini yaşatmak bizlerin boynunun borcudur. Yazdığı şiirlerde vatanı için her şeyi nasıl gözden çıkardığını çok iyi görüyoruz. Rahmetle büyüğümüz Alparslan Gümüş’ü bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Davası davamız, yolu yoluzdur. Fikirlerini sonsuza kadar yaşatacağızç” dedi.

ALPASLAN GÜMÜŞ KİMDİR?

Teröristlerin, Ülkücü gençliğinin şahsın da Türk devletine karşı yoğunlaştırdığı saldırılar 3 Kasım 1975’de, Gazi Eğitim Enstitüsü’nde ülkücü Alpaslan Gümüş şehit edilmesiyle daha da şiddetlendi. Aynı gün birçok okulda, sistemli bir şekilde toplu saldırıya geçen teröristler, G.E E.de boykot yaparak çoğunluğu oluşturan Milliyetçi öğrencileri okula sokmamak istemişlerdir. Aynı azınlık grup, bir yandan da bildiri dağıtarak, okula alınmadıklarını yutturmaya çalışmıştır. Nihayet 3 Kasım sabahı, önceden hazırlanan ve pusuya yatan 30-40 kişilik ve bir kısmı okul öğrencisi olmayan komünist grup, okula gelmeye başlayan öğrencilere giriş kapısında bulundukları sırada otomatik silahlarla ateş açmışlardır. Bahçe duvarını kendileri ne siper yaparak öğrencileri tarayan komünistler hiç bir şeyden haberi olmayan Alpaslan Gümüş‘ü kafasından vurmuşlardır. Bu ateş sonucunda öğrenci de çeşitli yerlerinden yaralanmıştır. Hemen Hacettepe Hastanesine kaldırılan Gümüş’e acil serviste beyin ameliyatı yapılmış, ancak ülkücü Alpaslan Gümüş kurtarılamamıştır. Ülkücü öğrenci aynı akşam geç saatlerde Hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ülkücü Alpaslan Gümüş’ün şahadeti bütün Ankara’da derin bir matem havası yaratmıştır. Ülküdaşları tarafından çok sevilen Alpaslan için ertesi gün Ankara’da on binlerce kişinin katıldığı muhteşem bir tören yapılmış, törenden sonra cenazesi memleketi olan Bolvadin’e gönderilmiştir. Şehit Alpaslan. Bolvadin’de binlerce kişinin katıldığı hazin bir törenle vatan toprağına tevdi edilmiştir. Şehit Alpaslan Gümüş Gazi Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü 2. sınıf öğrencisi olarak eğitimi sürdürmekte idi. Şehit Gümüş’ün “Vatanın! Ha ekmeğini yemişim. Ha uğrunda bir kurşun…” sözü ülkücü camia başta olmak üzere Türk Milletinin yüreğine kazınmıştır. Ve bugünde akıllardadır. Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Afyon Haber, MHP milletvekili Mehmet Parsak Haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı