Haber Detayı
29 Haziran 2019 - Cumartesi 10:36
 
Lösev’in Yardımları devam ediyor
LÖSEV, kayıtlı hastalarına her çeşit desteği ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! İşte bu yüzden iyi kalite protein kaynağı olan kırmızı et dağıtımları yıl boyunca düzenli olarak hasta ve ailelerine iletiliyor.
Sağlık Haberi
Lösev’in Yardımları devam ediyor

Hedef 30 Bin Aileye Ulaşma

Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. Bu nedenle LÖSEV, 12 ay boyunca kayıtlı hastalarına kırmızı et yardımını sürdürüyor. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar.2019 Mayıs ayında 8500’e hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 Bin aileye et yardımı ulaştırıldı. 

Biz buradaydık burada olmaya devam edeceğiz

LÖSEV Eskişehir İl koordinatörü Hanife Yılmaz;” Bildiğiniz üzere hastalarımız kanser ile mücadele etmekte. Çocuk ve yetişkin hastalarımız kemoterapi tedavisi gördükleri için hastalarımızın bağışıklık sistemi oldukça zayıflıyor. Saç, kirpik ve saç dökülmelerinin de sebebi budur. Bu süreçte de kemoterapi kanser hücreleri ile birlikte sağlıklı hücreleri de öldürmekte ve bu nedenden dolayı  kırmızı et ile protein alma ihtiyacı duyuluyor. Tüm hayırsever vatandaşların bağışlarını soğuk zincirlerle ulaştırmaya çalışıyoruz.  Dağıttığımız etler hane başı 15 kilodur. Geçen ayda 50 ailemize dağıtım yaptık, önümüzde ki ayda burada olacağız”dedi.

20 Günde Hedef Binlerce Aile

Yılmaz; “Ayrıca tüm Türkiye’de eş zamanlı devam eden et ve et ürünleri dağıtımları LÖSEV Eskişehir şube tarafından da Kütahya, Afyon, Bilecik ve Eskişehir’de bulunan LÖSEV ailelerine hafta içinde sunulmaya başlandı. Yakın zamanda son olarak 5 Temmuz Cuma Günü Porsuk Bulvarı üzerinde bulunan Eskişehir LÖSEV Şube’den yapılacak dağıtıma ilaveten, diğer illere gidilerek et ve et ürünü kolileri ailelere sunuluyor.” LÖSEV’e kayıtlı aileler bu hastalık sürecinde daha da yalnızlaştıkları bu zorlu ve pahalı tedavi esansında yanlarında sadece LÖSEV ve bağışçıların olduğunu, en zor zamanlarında Hızır gibi yetişen bu yardımlar için tüm bağışçılara dua ettiklerini dile getirdiler.

Bağışlarınız ve LÖSEV İyilikler Tırı

Kurban Bayramına yaklaşılırken yapılan bağışlarda, taze şekilde ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine iletilecek. LÖSEV’e kayıtlı hastaların bu kaynağa ulaşabilecekleri bir diğer yöntem ise LÖSEV İyilikler Tırı olacak. 1-6 Temmuz 2019 tarihleri arasında LÖSEV İyilikler Tırı Karadeniz Bölgesi’nde  ilçe ve köyleri ziyaret ederek, hasta ve ailelerine ayni yardımların yanı sıra ilaveten taze ve et ürünleri de götürecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Lösev’in, Yardımları, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı