Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 17:22
 
Mazlumun duasında olmak asıl gayemizdir
Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve IHH organizasyonuyla gerçekleştirilen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında, bazı okulları ziyaret ederek, projeye gösterdikleri ilgi ve katkılarına teşekkür etti.
Eğitim Haberi
Mazlumun duasında olmak asıl gayemizdir

Bu kapsamda Kadınana İmam Hatip Ortaokulu, Zübeyde Hanım Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve TOBB Kız İmam Hatip Lisesi’ne teşekkür ziyareti gerçekleştiren Mustafa ARSLAN “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesindeki aşamaların sadece yetimlere maddi anlamda yardım vermeyi değil, mağdur çocukların hallerini anlamalarını sağlamak olduğunu belirterek, “Bu proje, okulları olmayan, sınıfları olmayan, evleri olmayan çocukları anlamak, onların ihtiyaçlarını gidermek ve onlarla hemhal olmak içindir.” dedi.  ARSLAN, projede çok güzel bir yol katedildiğini, Türkiye’deki milyonlarca çocuğa, onlarla aynı ortamları paylaşamayan çocukların htiklerinin htirildiğini; mazlumun, yetimin duasında olmanın asıl gayeleri olduğunu söyledi.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 nolu şube olarak ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesi çerçevesinde gerçekleştirilen çalışma da emeği geçen herkese teşekkür etti.
Yetimlerin, ülkemizin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu belirten Mustafa ARSLAN yetimlerin, bir emanet olduğunu ifade etti. Yetimleri sevmenin, başlarını okşamanın, eğitimleriyle ilgilenmenin, önemli bir vazife olduğunu söyledi. Mustafa ARSLAN, “Dünyada meydana gelen işgaller ve savaşlar sadece o ülkenin yeraltı ve yer üstü zenginliklerini, kültürünü, tarihini yok etmiyor. Sadece insanlar ölmüyor, bunun dışında annesiz-babasız boynu bükük, öksüz-yetim çocukları geride bırakıyor.” dedi.

Arslan, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini hiçbir zaman heyecanından bir şey eksiltmeden sürdüren ve projeyi başarıyla uygulayan Zübeyde Hanım Anadolu Kız Meslek Lisesi,TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Kadınana İmam Hatip Ortaokulu  idarecilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ederek, kendilerine plaket takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mazlumun, duasında, olmak, asıl, gayemizdir,
Yorumlar
Haber Yazılımı