Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 17:13
 
Melek Yatırımcı Dr. Ekmekçi Uyardı, “Merkez Bankasının Döviz Mücadelesine Hazine Kösteği”
Bireysel Emeklilik fonları hakkında vatandaşları bilgilendiren Ekonomist, Melek Yatırımcı DR. Osman Ekmekçi, “Dövize dayalı bireysel emeklilik fonlarında 25 devlet katkısının acilen durdurulması gerekmektedir Kampanyama destek verin” çağrısında bulunarak vatandaşlarda destek istedi.
Ekonomi Haberi
Melek Yatırımcı Dr. Ekmekçi Uyardı, “Merkez Bankasının Döviz Mücadelesine Hazine  Kösteği”

Bireysel  Emeklilik  fonları hakkında vatandaşları bilgilendiren Ekonomist, Melek Yatırımcı  DR. Osman Ekmekçi, yaptığı açıklamalarda şu görüşlere yer verdi  “Bireysel emeklilikte döviz cinsi fonlarda devlet katkısı 25 in verilmemesi için kampanya yapıyorum. Artan iç talebi en azından bireysel emeklilik fonlarında dizginlemek ve devletin dövizi baskılamak için çaba sarf ederken, döviz fonu alan bireysel emeklilik yatırım fonlarına 25 katkıda bulunma paradoksunu kırmak için desteklerinizi bekliyorum. 

 

Şu anda bireysel emeklilik dövize dayalı fonlar 12 milyar dolara dayandı. Bu rakam 3 sene önce 300 milyon dolardı. Tam 40 kat son yıllarda artış gösterdi. ve hazine bu hesap sahipleri ne  son 3 yılda tam 13  milyar lira devlet katkısı  verdi.

 

Dövizle mücadele ederken Döviz fonu alan bireysel emeklilik katılımcılarına 13 milyara yakın hibe ve destek vermek zıt bir paradoks oluşturmaktadır.

 

Döviz cinsi  bireysel emeklilik  fonlarına devlet katkısı en azından bu tarihten itibaren  askıya alınmalıdır. dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Melek, Yatırımcı, Dr., Ekmekçi, Uyardı,, “Merkez, Bankasının, Döviz, Mücadelesine, Hazine, , Kösteği”,
Yorumlar
Haber Yazılımı